Dolarda yükseliş sürecek mi?

0
2444

Senem Türkanoğlu/Editör

Dolar/ TL kuru Cuma günü 2,96'yı aşarak 6 Ekim'den bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Dün gün içinde oldukça dalgalı bir seyir izleyen dolar/TL  paritesi 2.9973'e kadar yükseldikten sonra günü 2.99'un hemen altında tamamladı. Dolar bu sabah ise 2.9858/2.9872 seviyesinden güne başladı. 

DOLAR NE KADAR TIKLAYIN!

Piyasalarda gözler Fed’de

Piyasalar  Fed'in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısına odaklandı. 15-16 Aralık tarihlerinde yapılacak Fed'in Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesi dolar yükselişe geçti. Fed’in yüzde 70 faizi artırması beklentisiyle küresel piyasalarda dolar talebinin arttığı görülüyor.

Fed’in 10 yıl aradan sonra ilk kez faiz artıracak olması ve petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüşün emtia ihracatçısı olan gelişmekte olan ülkelerin para birimleri üzerinde yarattığı etkiyle kur ve faizdeki baskı sürüyor.

DOLARDA YÜKSELİŞ SÜREBİLİR HABER İÇİN TIKLAYIN!

Uzmanlar;  gün içinde 3 direncine de çok yaklaşan dolarTL kurunda bu seviyenin tekrar test edilebileceğini belirtiyor.  Yine aynı uzmanlar bu seviyenin geçilmesi halinde ise 3.02 ve 3.05 seviyelerinin gündeme olacağını vurguluyor.  Ayrıca olası geri çekilmelerde 2.97 ve 2.95 alıcıların tekrar gelebileceği destek seviyeleri olarak görülebileceğinin altını çiziyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.