Doların ateşi düşüyor mu?..

0
2821

Rusya'nın Ukrayna'ya ait bir jet uçağını düşürmesi, Malezya Havayolları'na ait bir yolcu uçağının Rusya-Ukrayna sınırı yakınında düşürüldüğü haberi ve İsrail'in Gazze'ye kara harekatı başlatması ardından risk iştahının azalmasıyla sert yükselen dolar/TL yeniden geriledi.

Dolar/TL, dün akşam saatlerinde en son 25 Haziran'da gördüğü 2,1430'a kadar yükseldikten sonra bugün 2,13 sınırında seyrediyor. Sepet bazında TL ise 2,52'yi aştıktan sonra aynı saatte 2.5133 seviyesinde.

Ukrayna ordusu, ülkenin Rusya yanlısı ayrılıkçılara yönelik askeri operasyona katılan SU-25 tipi bir avcı uçağının Rus jetleri tarafından dün geç saatlerde düşürüldüğünü öğle saatlerinde açıklamıştı. Rusya Ssavunma Bakanlığı ise bu açıklamayı yalanladı. Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yapmakta olan ve içinde mürettebat dahil 298 kişi bulunan Malezya Havayolları'na ait bir Boeing 777 yolcu uçağı dün Ukrayna'nın doğusunda düşürüldü. İsrail 10 günden beri havadan ve denizden bombaladığı Gazze Şeridi'ne kara harekatı da başlattı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.