“Doların kazançları sınırlı olabilir”

0
2872

Dünyanınm en büyük özel bankası UBS Group AG, Fed'in gelecek ay faiz artırımına başlamasından sonra sıkılaştırma politikasının muhtemelen kademeli olacak olmasının, doların kazançlarını sınırlı tutabileceğini ifade ediyor.

Dolar ne kadar? TIKLAYIN!

Hong Kong'da UBS Varlık Yönetimi Bölümü'nden James Purcell, İsviçreli bankanın varlıklarını yönettiği müşterileri için bu ay euroda, dolar yerine Norveç Kronu karşısında kısa pozisyon aldığı işlemlere başladığını aktardı. Purcell, ABD parasının, Avrupa Merkez Bankası (AMB) teşvik programına rağmen, euro karşısında 1.05 seviyesine gelmeye hazır olduğunu belirtti.

Purcell, “Dolar, değer kaybetmekten çok değer kazanacak olan güçlü bir para olarak kalıyor. Fakat hareketin büyük bir kısmı muhtemelen gerçekleşmiş durumda” dedi.

Yatırımcıların bir çoğunun, 2006 yılından bu yana gerçekleşecek ilk olası faiz artırımına bu ay gidilmesini bekliyor olması, doların 10 önemli paradan oluşan sepete karşı bu yıl yüzde 9 değer kazanmasında etkili oldu. Purcell, Fed'in ilk faiz artırımının ardından 2016 yılının her çeyreğinde göstergeyi artırmaya hazır olacağını dile getirdi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.