Draghi istenmeyen başkan mı?

0
2663

AMB'den kaynaklar, euro bölgesini oluşturan ülkelerin ulusal merkez bankaları başkanlarının başkan Mario Draghi'nin kararlarını gizlediği yönetim stili ve yürüttüğü düzensiz iletişimden kaynaklanan rahatsızlıklarını bugün kendisine ileteceklerini söyledi.

Reuters'ın haberine göre ulusal merkez bankası başkanlarının AMB yönetiminin daha eşitlikçi olarak yapılması konusunda Draghi'ye fikirlerini aktaracaklarını iddia ettiler.

Kaynaklar, AMB yönetim kurulunda merkez bankası bilançosunun genişletilmesine dair kamuoyuna net rakamlar verilmemesi konusunda karar alınmasına rağmen Draghi'nin bilanço büyüklüğü için bir hedef açıklaması nedeniyle ulusal merkez bankaları başkanlarının öfkelendiğini belirtti.

Avrupa Merkez Bankası''den bir kaynak, "Bu durum, istemediğimiz beklentilerin oluşmasını sağladı. Artık yaptığımız her şey Avrupa Merkez Bankası'nın bilançosunun bir trilyon euro artırılması hedefi ile karşılaştırılıyor" dedi.

AMB yönetim kurulunda çoğunluğa sahip olan merkez bankası başkanlarında oluşan rahatsızlık, gelecek aylarda varlık alımları hakkında kritik kararlar alması gerekecek olan Draghi'nin manevra alanını sınırlayabilir.

AMB para politikası toplantısı yarın yapacak.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.