Dünyanın en çok kazandıran meslekleri

Meslek seçimi hayattaki en önemli tercihlerin başında yer alır. Durum böyle olunca meslek seçimi yaparken doğru bir karar vermek gerekir. Peki, meslek seçiminde neler dikkat edilmeli? Bir mesleği yapmadan önce kişisel özellikler baz alınmalıdır. Kişisel özellikler ve yetenekler dikkate alınmadığı takdirde mutsuzluk kaçılmaz olabilir. Ne diyor Konfüçyüs: Eğer sevdiğin işi yapıyorsan tek bir gün bile çalışmış sayılmazsın. Mutlu olduğumuz işi yaparak şu kısacık hayattan büyük keyif alabiliriz. Siz de sevdiğiniz işi yaparak hem mutlu olabilir hem de para kazanabilirsiniz. Aşağıda size en uygun olduğunu düşündüğünüz mesleği tercih ederek ailenizin en mutlu ve çok para kazanan ismi olabilirsiniz. İşte dünyanın en çok kazandıran meslekleri:

1
5338

Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi

“Bilgi Sistemleri Yöneticileri” firmanın bilgi teknolojilerine dair tüm faaliyetlerden sorumludur. Bu sebeple “Bilgi Sistemleri Yöneticilerinin” teknik bilgi ve beceriye sahip olması gereklidir.
“Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisinin” ne kadar maaş aldığını merak ediyor musunuz? Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi; en yüksek 100,110 dolar maaş alıyor.

Pilot

En çok kazanan meslek grubu içerisinde yer alan “pilotluk” sanılanın aksine çok da kolay değildir. Pilot olmak; sıkı bir çalışma ve ciddi yatırım gerektirir. Pilotların en yüksek gelirleri ise 134,090 dolar civarındadır.

Pazarlama Müdürü

“Pazarlama Müdürü”, bir şirketin pazarlama stratejilerini oluşturan kişidir. Kısaca bir şirketin göz bebeğidir diyebiliriz. Günümüzün en popüler mesleklerinden biri olan “Pazarlama müdürünün” dünyada ortalama kazancı 100,020 dolara yakındır.

Doğa Bilimleri Yöneticisi

Araştırma ve gelişme departmanında mesleki faaliyetini sürdüren “Doğa Bilimleri Yöneticisi” kimyager, ziraat uzmanı ve fizikçilerin çalışmalarını kontrol eder.
“Doğa Bilimleri Yöneticisinin” en yüksek geliri ise; 97,560 dolar.

Cerrah

Cerrahlar, tıp alanında çalışan en yüksek gelire sahip kişilerdir. Siz de yüksek bir gelir elde etmek istiyorsanız cerrahlık mesleğini tercih edebilirsiniz. Bir cerrahın en yüksek maaşı; 181,850 dolar.

Avukat

Avukat; kurum ya da kişiler arasında ortaya çıkan sorunların yasalara uygun bir şekilde çözülmesini sağlayan kişi olarak tanımlanabilir. Avukatların en yüksek kazancı; 110,590 dolardır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

1 YORUM

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.