Dünyanın en çok para kazanan ünlüleri

 Ekranlardan beğenerek takip ettiğiniz ünlülerin ne kadar kazandığını merak ediyor musunuz? İşte en çok para kazanan ünlüler.

0
6229

Dünyanın en popüler ekonomi dergilerin başında gelen Forbes 2016 yılının en çok para kazanan ünlülerini araştırdı. Forbes’in hazırladığı listede yer alan ünlüler kazançları ile dikkat çekiyor. İşte kazançlarıyla adından söz ettiren o ünlüler;

1.TAYLOR SWIFT

Forbes dergisinin açıkladığı listede 2016’nın en çok para kazanan ünlüsü güzel şarkıcı TAYLOR SWIFT oldu.  Büyük bir hayran kitlesi olan ABD’li şarkıcı SWIFT 170 milyon dolarlık kazancıyla Rihanna, Madonna, Adele gibi ünlüleri geride bıraktı.

2. ONE DIRECTION 

one-direction

Ünlü grup One Direction dünyanın en çok para kazanan müzik gruplarından oldu. 110 milyon dolarlık kazancıyla dudakları uçuklatan ONE DIRECTION  Katy Perry, Kim  Kardashian, gibi dünyaca ünlü isimleri de listenin gerisinde bırakarak, ismini  en çok kazananlar arasına yazdırmayı başardı.

3. JAMES PATTERSON  

james-patterson

ABD’li gerilim romanları yazarı James Patterson, 95 milyon dolarlık geliriyle en çok kazanan üçüncü ünlü unvanına sahip oldu.

4. CHRISTIANO RONALDO

Yıldız futbolcu Christiano Ronaldo dünyanın en çok kazananlarından sadece bir tanesi. Brezilyalı futbolcu Ronaldo’nun yıllık geliri 88 milyon dolar olarak açıklandı. En çok kazananlar listesinde dördüncülüğü Ronaldo ile paylaşan bir isim daha var. O isim; 88 milyon dolarlık servetiyle ABD’li televizyon yapımcısı Dr. Phil McGraw.

5. HOWARD STERN

Radyo programcısı Howard Stern 85 milyon dolar, Komedyen Kevin Hart, 87,5 milyon, dolar değerinde gelirleriyle listeye Ronaldo ve Dr. McGraw’in ardından girmeyi başardı.

6. LIONEL MESSI

lionel-messi

Ünlü futbolcu Lionel Messi 81,5 milyon dolarlık kazancıyla en çok para kazanan ünlüler  listesinin sekizincisi.

7. ADELE

adele

İngiliz şarkıcı Adele en çok kazananlar listesinin dokuzuncusu oldu. Ünlü şarkıcının yıllık geliri 80,5 milyon dolar.

8. RUSH LIMBAUGH

Listenin 10’uncu sırasına ABD’li talk şov sunucusu Rush Limbaugh girdi. Ünlü sunucunun kazancı, 79 milyon olarak açıklandı.

9. MADONNA

madonna

Pop müziğin efsane ismi Madonna, 76,5 milyon dolarlık geliriyle en çok kazanan 12’nci ünlü oldu.

10. RIHANNA

rihanna

Şarkılarıyla ve yaşadıkları ile magazin gündeminden düşmeyen Rihanna, 75 milyon dolarlık geliriyle 13’üncü sırada.

11. BEYONCE – JAY Z

beyonce-jay-z

En çok kazanan çift ise Beyonce-Jay Z. Popüler çiftin toplam kazancının 107,5 milyon doları geçtiği bildirildi.

Nasıl hızlı para kazanılır?TIKLAYIN!

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.