Erdoğan’dan çarpıcı koalisyon açıklaması

0
219

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerine dair bir açıklamada bulundu. Başbakan Davutoğlu'nun MHP ile de görüşeceğini hatırlatan Erdoğan, ''Neticeyi bana bildirecek. Sonuçta yetkim olduğunu söyleyenler bunu ispatlamalı'' dedi. Erdoğan, “AKP-MHP görüşmesinden sonra nasıl bir tablo çıkar ona bakıp nihai değerlendirme yapmamız gerekiyor. Eğer bu görüşmeden koalisyon çıkıyorsa mesele yok, bu uzun süreli mi erken seçime yönelik mi olur görüşmede belli olur” dedi.

Cumhurbaşkanı erken seçime götürme yolunu arayabilir

“Erdoğan, hükümet kurma görevinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na verilmesi seçeneğiyle ilgili soruya ise ''Şartlar çok değişti, nihai noktayı görelim ondan sonra kararımızı veririz'' değerlendirmesinde bulundu. “Gerekli adımları vakti geldiğinde atarız” diyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak anayasal sınırları ve hangi alanlarda çalışması gerektiğini bildiğine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Günlük sürecin nihai durumu sadece anayasaldır, ondan sonra meclis erken seçime gidebilir, Cumhurbaşkanı erken seçime götürme yolunu arayabilir” dedi. 

Bahçeli’yi muhatap almayacağım

Erdoğan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştirdi. Erdoğan “İddiaları nedeniyle Bahçeli’yi muhatap almayacağım. Makamım, şahsım ve ailemle ilgili edep sınırlarını aşan birçok yorumda bulundu” şeklinde konuştu.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.