Erdoğan’dan Sultanahmet açıklaması

0
2745

İstanbul'daki bombalı saldırının Suriye kökenli bir canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği bildirildi. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Büyükelçiler Konferansı'nda konuşan Erdoğan, "İstanbul'da Sultanahmet Meydan'ında meydana gelen ve Suriye kökenli bir canlı bomba saldırısı olduğu değerlendirilen terör olayını esefle kınadığımı belirtmek istiyorum" dedi. Saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, "Bunlar yerli, yabancı. Yarım saat, bir saat içinde açıklanacak. 

SULTANAHMET'TE PATLAMA! TIKLAYIN!

Patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum, yaralananlara acil şifalar diliyorum" diye konuştu. "Bu hadise, bir kez daha terör karşısında tek yürek olmamız gerektiğiniz göstermiştir" diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin kararlı ve ilkeli duruşu devam edecektir. Bizim için adı veya kısaltması ne olursa olsun, birbirlerinden farkları yoktur. Bu bölgede faaliyet gösteren tüm terör örgütlerinin ilk hedefi Türkiye'dir. Çünkü Türkiye bunların hepsiyle aynı kararlılıkla mücadele yürütmektedir.  Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere terör örgütü ve müzahir kuruluşlarının etkinliği olan yerlerde, biz de devlet olarak çok daha güçlü bir çalışma ortaya koymak mecburiyetindeyiz. Meydanı terör örgütüne, bölücülere, yıkıcılara bırakmamalıyız.

Terör örgütünün eylemleri yüzünden bölgede yaşayan milyonlarca vatandaşımızın hak ve özgürlükleri ihlal ediliyor ama bu ihlali yapan devlet değil, terör örgütünün ta kendisidir. Yabancı akademisyenleri Türkiye'ye davet ediyorum. Türkiye'deki sorunlar devlet tarafından hukukun  çiğnenmesi mi, terör örgütü tarafından hakların çiğnenmesi mi, görsünler.  Ülkemize gelsinler, bölgeyi gezdirelim. Türkiye açısından terör meselesi ortadan konuşulacak bir mesele değil. Bölgedeki operasyonlar Kürt kardeşlerimizin geleceğini garanti altına almaya yönelik."

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.