Euro Yatırım – EUHOL Hisse Senedi

0
4759

EURO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. – EUHOL

996 yılında kurulan Yurt Menkul Kıymetler A.Ş., Euro Grup bünyesinde 2001 yılında Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonundan tamamı satın alınmış ve Euro Yatırım Holding A.Ş. olarak finans sektöründe Yatırım Kuruluşu olarak faaliyetlerine başlamıştır. Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. kısmi bölünme yöntemi ile 31.06.2014 tarih itibariyle faaliyet alanını değiştirerek Euro Yatırım Holding A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Euro Yatırım Holding A.Ş. çatısı altında iştirakleri olan Eurocity Bank A.G., Euro Finans Menkul Değerler A.Ş., Euro Portföy Yönetim A.Ş, Yatırım Ortaklıkları bünyesinde Euro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş, Euro Trend Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş. bulunmaktadır.

EUHOL işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Euro Yatırım Holding, yatırım holding konusunda faaliyet göstermektedir. Euro Yatırım Holding mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Euro Yatırım Holding, Borsa İstanbul’da BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST ANA / BIST TÜM / BIST 100 / BIST MALİ endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.