Green Card nasıl kazanılır

Büyük Amerika rüyasını yaşamak isteyenlerin en büyük umudu Green Card. Dünyanın hayalini süsleyen Green Card kazanılmasıyla ilgili önemli tavsiyeler var.

0
5564

Amerika’da yaşama ve çalışabilme hakkı veren Green Card, Amerikan rüyası yaşamak isteyenlerin hayallerini süslüyor fakat Green Card’a sahip olma şansını yakalayanlara ise imrenilerek bakılıyor.

Green Card, sadece Amerika’da yaşama ve çalışma hakkı vermiyor. Green Card kimliği ile Amerika’ya gidenler bir süre sonra Amerikan vatandaşı olabilme hakkını da kazanıyorlar. ile bir süre Amerika’da yaşadıktan sonra tam vatandaşlığa geçiş yapabilirsiniz.

Green Card hayalini yaşayanlar şunu bilmelidirler ki Amerika’nın Green Card vermesinin amacı Amerikan nüfusunda kültür çeşitliliğini sağlamaktadır Dolayısıyla Amerika’ya çok fazla göç veren Meksika gibi ülkelere Green Card şansı tanınmamaktadır. Türkiye’de yaşayan vatanlar için ise böyle bir kısıtlama yoktur.

Tabii Green Card alma şansına sahip olabilecek kişi sayısı ise 110 bin kişi ile sınırlıdır Her sene düzenlenen Green Card çekilişleri bilgisayar ortamında elektronik olarak rastgele seçilerek yapılmaktadır. Green Card alma hakkını kazanan herkes için ise ikinci bir şansa daha ihtiyaç vardır çünkü bu 110 bin kişi içinden 55 bin kişi
Diversity Visa Lottery Programı seçilerek Green Card alma hakkını elde edebilmektedir.

Ve nihayetinde Green Card almaya hak kazanan kişiler, Amerikan vatandaşlarının sahip olduğu tüm haklara sahip olarak orada yaşayabilir, çalışabilir, iş kurabilir veya yatırım yapabilirler. Aynı zamanda Green Card sahibinin 21 yaşın altındaki çocukları, eşi de aynı haklara sahip olur. Eğitim hakkından da Amerikan vatandaşlarının çocukları ve eşleri ile aynı şekilde faydalanabilirler.

Green Card nasıl kazanırsınız

Green Card müracaatı yaparken mutlaka tüm evraklarınızı bir kere eksiksiz teslim etmeye dikkat edin.

Green Card müracaat süresi bir aydır bu süreyi kaçırmamaya dikkat edin yoksa bir sene daha beklemek zorunda kalırsınız.

Nasıl hızlı para kazanılır?

Green Card formunuzu doldurduktan sonra size verilen Confirmation numarasını asla kaybetmeyin. Bu numarayı kaybederseniz bir daha alamazsın.

Ufkunuzu açacak yeni iş fikirleri

Green Card müracaatında kullanacağınız fotoğraf kriterlere mutlaka uygun olmalıdır Yoksa her sene sırf resim yüzünden elenen yaklaşık Türkiye’den yapılan 120 bin müracaatın içine siz de katılırsınız.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.