Her şey 40 saniyede oldu

0
2928

Altın fiyatları için 1200’lü seciyelerin üzerinde kalıp kalamayacağının tartışıldığı bir dönemde 40 saniye gibi kısa bir sürede fiyatlar 1.466 dolar noktasına kadar yükseldi.

ALTINDAKİ İNANILMAZ YÜKSELİŞİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Dün gece saat 00:16'da başlayan ve henüz nedeni konusunda net bir açıklama yapılamayan hareket 40 saniye sürdü.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR? 

Yatırımcılar şaşkın

Haber7'nin haberine göre, altındaki hareketlilik yurtdışındaki ekranlarda 'Altın son 12 ayın en yükseğinde' şeklinde verildi. İnanılmaz hareketlilik sonrası dünyada olağanüstü bir gelişmenin yaşanıp yaşanmadığına bakan yatırımcılar herhangi bir ani gelişmenin olmadığını görünce yükselişin nedenini merak etmeye başladı.

Nedeni hala bilinmiyor

Altında yaşanan rekor yükselişin sebebinin şu anda sır olduğunu dile getiren Altın Uzmanı Volkan Kuğucuk haber7'ye yaptığı açıklamada, bir fiyat sağlayacısında hatanın yaşanmış olması veya sistemde kapalı olarak yapılan bir testin açık unutulmuş olma ihtimalinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Böyle bir yükselişin ancak dünyada bir ülkenin yok olması gibi olağanüstü durum karşından olabileceğini de ifade eden Kuğucuk, konuyla ilgili servis sağlayacılarından henüz bir açıklama yapılmadığını belirtti.

Peki gerçek olsaydı?

Kuğucuk, böylesi bir durumun gerçek olması durumunda ise altının gramının 85 liradan 104 liraya, çeyrek altının fiyatını ise 140 liradan 175 lira seviyesine çıkabileceğini söyledi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.