İnternetten alışveriş yaparken tasarruf etmenin yolları

İnternetten alışverişin artması ile beraber fiyat karşılaştırma siteleri de hızla arttı. Peki, bu siteler gerçekten işe yarıyor mu?

0
4601

Tasarruf ve birikimin gün geçtikçe önem kazandığı günümüzde, internet üzerinden alışverişin daha kolay hızlı ve ucuz olduğu için artması ile birlikte fiyat karşılaştırma siteleri de arttı.

Alışveriş sitelerinde çocuk bezinden teknolojik aletlere, gıdadan oto lastiğine kadar birçok ürünü farklı fiyatlardan bulunabiliyor. Aynı ürünün farklı fiyatlarla bulunabildiği alışveriş sitelerini arasındaki en avantajlı olan fiyatı nasıl bulmanıza yardımcı olan fiyat karşılaştırma siteleri sayesinde aradığımız ürünün en uygun fiyatlısını bulabiliyorsunuz.

Hangi avantajları sağlar?

Fiyat karşılaştırma sitelerinin sunduğu en büyük avantaj, ürün, mağaza ve fiyat bilgilerini bir arada sunmasıdır. Bu bilgileri sayesinde, alışveriş yapıp yapmayacağınıza ve nerden yapacağınıza karar verebilirsiniz. Bu da size zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler için tıklayın!

Üstelik, sadece internetten yapılan alışverişlerde değil, normal koşullarda satılan bir ürünün genel satış fiyatını öğrenmek için de son derece etkili bir yöntem olan fiyat karşılaştırma sitelerini kullanmak için yalnızca satın almak istediğimiz ürünü bu sitelerin arama çubuğuna yazmamız yeterli.

Nasıl çalışır ve nelere dikkat edilmeli?

İlk önce almayı düşündüğünüz ürünü seçerek internet sitesinde arattığınız zaman, en güncel fiyat bilgilerinden en uygun fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Yalnız bu noktada dikkat edilmesi gereken esas konulardan birisi de fiyatlara bazı sitelerde KDV dahil edilirken, bazılarında dahil edilmez.  Ayrıca fiyat karşılaştırma sitelerinde kullanıcılardan herhangi bir şekilde para talep edilmediğini aklınızdan çıkarmayın.

Para biriktirmenin kısa yolları için tıklayın!

Robotik arama teknolojisi ile mağazaların internet sitelerinden fiyat bilgilerini toplayan fiyat karşılaştırma siteleri mağazaların yasalara uygun ve teknolojik olarak düzgün işletilmesinden başka bir kriter gözetmeden hizmet verir.

Fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz birkaç alternatif site:

akakce.com

2000 yılından bu yana hizmet veren ve internet mağazalarının kendi web sitelerinden doğrudan topladığı fiyat bilgileriyle gün içinde güncellenen Akakce, etkili listelemeleriyle son derece faydalı bir fiyat arama motorudur.

bilio.com

Güney Afrikalı Naspers grubunun Türkiye’deki girişimi olan bilio.com, 2004 yılından beri hizmet vermektedir. 800’den fazla mağazadan 4,5 milyonun üstünde ürün listelendiği bilio.com’da tüketicilere inceledikleri mağazaların kargo ulaşım sürelerinden, alternatif taksit seçeneklerine ve önceden yapılan müşteri yorumlarına kadar çeşitli özellikler sunuyor.

cimri.com

İnternet girişim sermaye fonu olan iLab’ın sahibi olduğu cimri.com, aranılan ürünlerin fiyatlarını mağazalara göre listelediği gibi alışveriş öncesinde tüketicilerin dikkat etmesi gerekenler konusunda rehberlik hizmeti de sağlıyor. cimri.com ile listelenen her üründe fiyatları karşılaştırabilir, taksit seçeneklerini tek bir ekrandan görebilirsiniz.

uygunfiyat.com

Türkiye’deki e-ticaret sitelerindeki verileri tarayarak en ucuz fiyatı kullanıcılarına sağlayan uygunfiyat.com, satışı gerçekleştiren mağazaların güvenirliği hakkında bilgi de veriyor.

guzelfiyat.com

Türkiye’de ve uluslararası olarak faaliyet gösteren bütün fiyat karşılaştırma sitelerini bir araya getiren guzelfiyat.com, alışveriş sitelerini de bir arada veriyor.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.