İnternetten para kazanmanın 5 pratik yolu

Makyaj, giyim, yemek, teknoloji kullanımı gibi konularda bugün dudak uçuklatan rakamlar kazanılıyor.

0
4064

İnternet kullanımın çok yaygınlaşması ile birlikte bugün internetten para kazananların sayısı milyonları aştı. Binlerce çeşit denenmiş veya denenmemiş internetten para kazanma yöntemleri içinde en yaygın ve en çok işe yarayan beş yol var ki sizde bu yöntemleri seveceksiniz. İşte, size fikir verecek internetten para kazanma 5 yolu

Kendi blog sayfanızı kurmak

Makyaj, giyim, yemek, teknoloji kullanımı gibi konularda bugün dudak uçuklatan rakamlar kazanılıyor. Öyle böyle değil.

İnternetten nasıl para kazanılır öğrenmek için tıklayın

Kişisel bloglar içinde en çok para kazanan blogger’a dönüp baktığınızda benzer yetenekleri kendinizde de görürsünüz. Çevrenizden ne kadar güzel makyaj yapıyorsun, çok şık giyiniyorsun mutlaka stil danışmanı olmalısın, ya da ne kadar güzel yemek yapıyorsun, camın üstüne yaptığın motifler bir harika gibi birçok olumlu geri bildirimler alıyorsunuzdur. İşte siz de, bu noktada bir an önce harekete geçerek kendi blogunuzu kurabilirsiniz. Sitenize ya da bloğunuza çektiğiniz ziyaretçiler size tahminlerin çok üstünde para kazandırabilir. İlk başlangıçta ziyaretçi sayınızın az olması reklamların az seyredilmesine neden olursa da tereddüt etmeyin. Ne demişler akmasa da damlar.

Youtube reklamları izletmek

Youtube reklamları ile ciddi kazançlar elde ediliyor. Hem de çok yorulmadan. Nasıl mı? Öncelikle bir Youtube hesabı oluşturuyorsunuz. Youtube hesabınıza belirli bir konu veya kategori başlığında ya da konu gruplarında videolarınızı yüklüyorsunuz. Mesela eski Türk filmleri, unutulmayan şarkılar, nasıl makyaj yapılır, nasıl saç kesilir gibi. Binlerce konu başlığı bulabilirsiniz tabii. Sonuç olarak oluşturduğunuz videoların içine yerleştirdiğiniz reklamlar izlendikçe internetten para kazanabiliyorsunuz. Bu arada izleme oranınızı yükseltmek için videolarınız özgün olabileceği gibi popüler konular arasında da yer alabilir.

Freelance çalışmak

İnternetten para kazanmanın diğer farklı ve popüler yolu ise serbest zamanlı çalışmak yani freelance çalışmak. Bugün birçok işletme daha düşük maliyetli olması bakımından hizmetlerin çok büyük kısmını dışarıdan satın alıyor. Mesela şimdilerin popüler freelance para kazanma yöntemlerinden birisi içerik üretme. Artık internet siteleri, ziyaretçiyi özel ve farklı içerik sitelerine yerleştirerek çekebiliyor. Google aramalarında üst sıraya yükselmek için özel içeriğe ihtiyacı olan siteler bu konuda ki hizmetleri dışarıdan satın alıyorlar. Süper dediğinizi duyar gibiyim. Bebek sitelerinden mobilya sitelerine, alışverişten yemeğe milyonlarca sitenin olduğu düşünüldüğünde sizin de yazacak mutlaka bir şeyleriniz vardır. Bu benzeri iş imkanlarını sunan sitelere en iyi örneklerden biri olarak uzmankirala.com’u verebiliriz.

e-ticarette yatırımcıları bekleyen fırsatları öğrenmek için tıklayın

E-ticaret yaparak yani internetten bir şeyler satmak

İşte internetten para kazanma ile ilgili çok hoşunuza gidecek bir fikir daha: E-ticaret. İnternet üzerinde oluşturacağınız bir blog ya da satın alacağınız bir domain ile oluşturacağınız bir internet sitesi üzerinden kendi ürettiğiniz ürünlerin ya da toptancılardan aldığınız, ya da yurtdışı sitelerden satın aldığınız çok çeşitli objeyi e-ticaret yaparak satabilirsiniz. E ticaret yapmak için tabii illa kendi sitenizi kurmanıza gerek yok. Hazır kurulmuş ve bu konuda çok popüler siteler de iş ortağınız olabilir. Kıssadan hisse: E-ticaret yaparak çok düşük maliyetlerle yüksek kazançlar elde edebilirsiniz ama iyi bir iş ortağı veya iyi bir fikirle.

Reklam izlemek

Çok bilindik diğer yöntemlerden biri de internet üzerinden yayınlanan reklamları izleyerek para kazanmak. Youtube reklamları izletmekten daha farklı ve daha kolay belki. Reklamlarla müşterilerinin dikkatini çekmek isteyen şirketlere hizmet veren birçok kurum bulunuyor. Bu konuda size sunulan platform üzerinden sizin hesabınıza gönderilen reklamları izleyerek internetten para kazanıyorsunuz. Tabii işi büyütebilirsiniz de. Sadece sizin izlediğiniz değil sosyal ağınızda bulunan arkadaşlarınıza da izlettiğiniz reklamlar bu konuda gelirinizi artırabilir. Küçük bir öneri: Google adsense size bu konuda iyi bir iş ortağı olabilir.

Sosyal medya hesaplarınızdan reklam paylaşmak

Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınıza yükleyeceğiniz reklamlar sosyal ağınızda bulunan arkadaşlarınızın izlemesi ile size para kazanma konusunda büyük avantajlar sağlayabilir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.