iPhone 6S Apple hisselerine yaramadı

0
2947

 Ancak iPhone 6S'ler Wall Street'te aynı heyecanı yaratmadı

iPhone 6 S'in fiyatı ne kadar?

Milyonlarca teknolojiseverin heyecanla beklediği iPhone 6S'ler görücüye çıktı. Ancak iPhone 6S'ler Wall Street'te aynı heyecanı yaratmadı.

Apple, tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 6S'leri geçtiğimiz gece düzenlediği özel etkinlikte duyurdu. Tim Cook'un iPhone 6S'i duyurmasıyla birlikte etkinliğin yapıldığı Bill Graham Civic Auditorium'da coşku dolu sesler ve alkışlar yükseldi.

Ancak salondan yükselen coşkulu alkışlar Wall Street’te aynı yankıyı bulmadı. Şirket hisseleri günü yüzde 2.1’lik düşüşle kapadı. Ancak yatırımcılar her ne kadar Apple’ı zaman zaman cezalandırsa da genel olarak şirkete sadakatini sürdürüyor. Apple’ın 640 milyar dolarlık piyasa değeriyle hâlâ dünyanın en değerli şirketi olduğu da düşünülürse yatırımcıların da aynı çok sayıda Apple kullanıcısı gibi şirketin “devrimsel ürün geliştiren şirket” efsanesine inanmaya devam ettiğini gösteriyor.

TIM COOK’UN SUYU ISINIYOR

Apple’ın büyük hissedarlarından milyarder yatırımcı Carl Icahn her fırsatta Apple CEO’su Tim Cook’un performansından şikâyet ediyor. Icahn şirketin 111 dolar seviyesinde bulunan hisse değerinin çok yetersiz olduğunu belirterek bu rakamın 240 dolar seviyesinde olması gerektiğini savunuyor. Icahn şirketin en kısa zamanda akıllı otomobil üretmesini istiyor.

32 DOLARA iPHONE'LAR GÜNCELLENECEK

Bu arada şirket kullanıcıları her yıl telefon değiştirmekten kurtarmak için şu an sadece ABD’de geçerli olacak bir leasing benzeri uygulamayı hayata geçireceğini duyurdu. Buna göre iki yıllık sözleşmeye ek olarak Apple’a her ay 32 dolar ödeyen kullanıcıların telefonları otomatik olarak yenisiyle değiştirilecek.

Mahmut Sancak / HTGazete

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.