Kasım ayında seyredilebilecek en güzel filmler

Kasım ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde, ülkemizin bir kısmı kar altındayken seyredilebilecek en güzel filmler.

0
1654

Kasım ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde, ülkemizin bir kısmı kar altındayken seyredilebilecek en güzel filmler.

 

 

 

 

 

 

Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November)

sweet-november

Her ne kadar adı Türkçeye çok başka şekilde çevrilmiş de olsa “Kasımda Aşk Başkadır”, Kasım ayında izlenmesi gereken filmler listesinin ilk başında gelmeyi hak ediyor. Kısaca konuşa değinecek olursak, işi ile evli olan Nelson Moss, girdiği sınavda, o ana kadar karşısına çıkan en hayat dolu kadınla tanışır; Sara…

Sara, Nelson’a bir ay boyunca beraber yaşamayı teklif eder. Bu sürede birbirine aşık olan çifti, kötü bir gerçek beklemektedir.

New York’ta Sonbahar (Autumn in New York)

Autumn In New York

Her ne kadar sonbahar en çok İstanbul’a yakışsa da, New York’ta bir sonbaharda geçen hikayede Will Keane ile Charlotte Fielding’in birbirinden bu kadar farklı ve uyumlu bir çiftin nasıl olabileceğinin anlatıldığı filmde bir araya gelme ve gelememe anlatılıyor.

Stalingrad

stalingrad

İkinci Dünya Savaşı’nın gidişatını etkileyen Stalingrad savaşına Almanların gözünden bakarak izleyiciye farklı bir deneyim sunan Stalingrad filmi savaşın anlamsızlığı ve soğukluğunun yanında sahip olduğu kış fonu ile sizi iliklerinize kadar titretecek.

Aşkın 500 Günü (500 Days Of Summer)

500-days-of-summer

Orijinal İngilizce adında yaz geçse de sonbaharın hüznünü anlatan film, özellikle müzikleri ile sizi bambaşka diyarlara götürecek.

Harry Sally İle Tanışınca (When Harry Met Sally)

when-harry-met-sally

Her mevsimden renkleri taşıyan Harry Sally İle Tanışınca’da cep telefonlarının ve koşturmacanın olmadığı bir dünyada aşkın nasıl yaşandığını bize hatırlatıyor.

Uzak

uzak

Nuri Bilge Ceylan’ın tartışmasız en güzel filmlerinden birisi olan Uzak’ta karlarla kaplı fotografik İstanbul sahneleri içinizi üşütecek. Hayalleri ile gerçekler arasında sıkışmış insanları anlatan Nuri Bilge Ceylan, hayat akışındaki filmi ile sizi yine etkileyecek.

Titanik 

titanik

Yılların eskitemediği günümüz klasikleri arasına giren Titanik, soğuğu iliklerinize kadar hissedeceğiniz filmlerin belki de en başında geliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.