Black Friday Türkiye indirimleri nasıl takip edilir?

Black Friday tüm dünyayı kasıp kavurduğu gibi Türkiye’de de çok konuşuluyor.  Peki, Black Friday Türkiye indirimleri nasıl takip edilir? İşte ayrıntılar…

0
3800

Black Friday Nedir?

Black Friday’in Türkçe karşılığı  “Kara Cuma’dır.” Black Friday ismini ilk olarak Philadelphia’da alışveriş sebebiyle meydana gelen yoğun trafik ve zorluklardan ötürü almıştır. 1961 yılında ise gazetelerde Black Friday’e yer verilmiş ve adından kısa sürede bahsettirmeyi başarmıştır.

Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

Black Friday “25 Kasım Cuma” günü başlıyor.

Black Friday İle Alışveriş Çılgınlığı

Amerika Birleşik Devletleri’nde de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma Black Friday günüdür. Black Friday günü ABD, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde kutlanır. Bu ülkelerin dışında da Black Friday son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve tüm dünyayı kasıp kavuran bir alışveriş çılgınlığı olarak karşımıza çıkıyor. Böyle olmasının sebebi de; Black Friday’e özel mağazalar yüzde 50 indirim yapıyor. Haliyle de insanlar bu indirime karşı koyamıyor.  İnsanlar sabahın erken saatlerinden başlayarak, gecenin geç saatlerine kadar çılgınlar gibi alışveriş yaparak haberlere konu oluyor.

Black Friday Türkiye İndirimleri Nasıl Takip Edilir?

Yıllardır süregelen bir gelenek olan Black Friday gününde   2015’te yaklaşık olarak 74,2 milyon kişi alışveriş yaptı. Bu yıl ise 99,8 milyon insanın alışveriş yapması tahmin ediliyor.

Black Friday günü tüm alışveriş merkezleri ve mağazalar büyük indirim kampanyaları düzenleyip,  indirime gidiyor. Ülkemizde de yeni yeni duyulmasına rağmen birçok marka da bugüne özel olarak müşterilerine indirim düzenliyor. Fakat Türkiye’deki Black Friday indirimleri Amerika’ya göre biraz farklı. Bunun nedeni de; Amerika’da gelenekselleşmesi ve kişilerin indirimleri ağırlıklı olarak alışveriş merkezleri ve mağaza şubelerinden yapmasından kaynaklanıyor. Türkiye’de çoğunlukla e-ticaret siteleri indirim yapan taraf oluyor. O sitelerden biri de picodi.com. Black Friday gününe özel picodi.com’da  birçok mağazanın  indirim kuponu yer alıyor. O firmalardan bazıları ise şöyle; Gittigidiyor, Hepsiburada, N11. Picodi Black Friday sayfasında özel Boyner, Koton, Flo, Defacto mağazalarına ait indirim kuponlarını da bulabilirsiniz.

ERKEKLER EN ÇOK NEYE PARA HARCAR?

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.