Katmerciler – KATMR Hisse Senedi

0
1274

KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – KATMR

1985 yılında kurulan Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., itfaiye araçları, çevre araçları, taşıma araçları, savunma sanayine yönelik araçlar, inşaat sektörüne yönelik araçlar ve özel ürünlerin tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir. Katmerciler’in üretimi gerçekleştirdikleri ürünler arasında itfaiyelerden çöp araçlarına, vidanjörlerden kanal açma araçlarına, tankerlerden kurtarma araçlarına, damperlerden mobil bakım araçlarına, hayatı kolaylaştırmada farklı fonksiyonlara sahip çok çeşitli araç üstü ekipmanlar bulunmaktadır.

Katmerciler,  toplumsal olaylara müdahale araçları da (TOMA) üretmektedir. Milli Savunma Bakanlığından Tesis Güvenlik Belgesi alan ve öncelikli olarak zırhlı personel taşıyıcılarıyla bu kulvarda yer almaya hazırlanan Katmerciler, bu amaçla Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir fabrika kurmuş, ayrıca şirketin Ankara şubesini faaliyete geçirmiştir.

KATMR işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Katmerciler’in ana faaliyet konusu her türlü araç üstü ekipman ve savunma sanayiine yönelik zırhlı araç üretimidir. Katmerciler imalat sanayii, metal eşya, makine ve gereç yapım, taşıt aracları sanayii sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Katmerciler, Borsa İstanbul’da BIST İzmir / BIST METAL EŞYA, MAKİNA / BIST ANA / BIST 100 / BIST SINAİ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.