Kaybolan eşyalara son

Sağda solda eşyalarınızı kaybetmeye TrackR’la son

0
4731

Anahtarlarınızı nereye koyduğunuzu bulamıyor musunuz veya işinizi bitirip alışveriş merkezinin otoparkına geri döndüğünüzde arabanızı nereye bıraktığınızı hatırlayamıyor musunuz? Özgür ruhlu köpeğinizin en büyük hobisi kaybolmak mı? Veya cüzdanınızı sürekli olarak kaybediyor musunuz?

Bu tip olayları sık sık yaşayan biriyseniz, takip cihazları tam size göre

TrackR

Bozuk para boyutunda olan TrackR, iPhone ve Android’e indirilebilen ücretsiz uygulaması sayesinde kaybolma ihtimali olan her şeyinizi kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Bunun öncelikle uygulamayı indirip, TrackR’la eşleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise TrackR’ı arabanıza, anahtarlığınıza, cüzdanınıza ya da yerini bulmak istediğiniz herhangi bir nesneye yerleştirmeniz gerekiyor.

İnternet üzerinden 29 dolara satılan TrackR’ı buy.thetrackr.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Chipolo

Kolayca eşyalarınıza tutturabildiğiniz Chipolo, Bluetooth’la çalışıyor. 40 metrelik bir alanda kullanılabilen Chipolo’nun uygulamasını iPhone veya Android telefonunuza indiriyorsunuz. 90 desibellik melodisi ile kaybolan eşyalarınızı bulmak haliyle hiç de zor olmuyor.

Yine mobil uygulama içinde bulunan harita sayesinde kaybolan eşya ve sizin aranızdaki mesafeyi görebiliyorsunuz. Mobil uygulama çift taraflı işliyor. Eğer telefonunuzu kaybederseniz bu sefer Chipolo’ya iki kez basıyorsunuz ve telefonunuz çalmaya başlıyor. Üstelik sessiz moda almış olsanız bile yüksek sesle çalıyor.

TrackR gibi internet üzerinden 24.99 euroya satılan Chipolo’yu chipolo.net üzerinden alabilirsiniz.

Tile

Apple’ın geliştirdiği Tile, 30 metrelik alan içinde Bluetooth ile çalışıyor. Tile’nin diğerlerinden farklılaşan tarafı ise Uygulamanın, Tile’nin en son gördüğü zamanı ve yeri otomatik olarak kaydetmesi olarak öne çıkıyor.

iPhone uygulaması ile çalışan Tile’yi, Türkiye’de Apple Store’lardan 65 liraya satın alabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.