Koalisyon son düzlükte

0
2987

Dün AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koalisyon görüşme süreci kapsamında yaptığını görüşme sona erdi. 4 saat 20 dakika süre toplantıda liderler ikinci kez bir araya geldi.

Liderlerin yaptığı görüşme sonrası Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik açıklama yaptı. Ömer Çelik'in açıklamaları şöyle; Uzlaşılan ve uzlaşılamayan konularda her iki genel başkan görüşlerini ifade ettiler. Değerlendirmelerde bulundular. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğu içerisinde her iki Genel Başkan en geniş yelpazede çeşitli değerlendirmede bulundular. Perşembe ya da cuma günü bu görüşmenin devamı niteliğinde olan ama bir bakıma da nasıl bir sonuç çıktığıyla ilgili nihai değerlendirmeyi kendi aralarında yapacaklar. Genel başkanlar iyi bir ortamda görüşlerini paylaştı. İki zıt partinin bir araya gelmesi Türk siyasi hayatı açısından bir kıymet alanı oluşturmuştur.  Genel Başkanlar konuları MYK'larına götürecek. Çok derinlemesine soluksuz bir sohbet oldu. Koalisyonla ilgili net yanıt görüşme sonrası gelecek. Çok derinlemesine sohbet ve değerlendirme oldu. Her konuda anlaşma tabii ki olmayacak. İki zıt felsefe ve anlayış var. Netice olarak iki genel başkanın takvimine göre asıl nihai karara o gün varmış olacağız. Koalisyon olacak mı olmayacak mı sorusunun cevabı belli oranda perşembe ya da cuma günü belli olacak” dedi.

Bir diğer açıklama ise CHP’li Haluk Koç’tan geldi. Haluk Koç'un açıklamaları ise şöyle; Ülkenin menfati göz önünde bulundurulduğundan birçok konuda mutabakata varıldığını söyleyebilirim. Amacımızın, yapıcı, sonuç alıcı, çok boyutlu sorunların aşılmasına katkı sunacak bir koalisyon sorumluluğunun, bir hükümet sorumluluğunun oluşmasını kolaylaştırmak olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.