Koalisyonla ilgili konuştu…

0
2673

 Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Asırlarca bir arada yaşadığımız, beşeri unsur olarak da hep gönlümüzün bir parçasında yer etmiş özel bir toplum. 1990’lı yıllarda çok büyük ızdıraplar yaşadı. Son 10 yılında da Bosna’da ve balkanlarda çok büyük acılar yaşadı. Toplumumuzun Bosna’ya bakışı her zaman derinden içten olmuştur. Biz de bu çerçevede her zaman Ak Parti olarak Bosna Hersek’in yanında olmaya devam edeceğiz.

"SAVAŞ ÇOCUKLARI BUGÜN BÜYÜDÜLER"

Savaş esnasında Bosna’dan getirdiğimiz öğrenciler, Malezya’da onlarcasıyla, gençlerin nasıl acılar çektiğini bazıları aldıkları vefat haberleriyle annelerinin babalarının nasıl büyük ızdıraplar yaşadığına şahit olmuşumdur. Bu savaş çocukları bugün büyüdüler. Bir barış toplumu oluşturmak için gayret sarf ediyorlar. Bizler, bir daha böyle acılar yaşanmaması için yapılması gerekenleri yapmaya gayret ettik.

Srebrenitsa insanlığın vicdan sembolüdür de. Srebrenitsa’da 8 bine aşkın kardeşimiz, BM’nin gözleri önünde katledildiler. Bu kardeşlerimizin cenazeleri zamanla ortaya çıkarıldı ve şimdiye kadar defnedilen kurbanların sayısı 6241’e ulaştı. İnşallah bu ziyaretimizde 136’sı daha ebedi istirahatlerine uğurlanacak. Bu soykırım tescil edildi. Türkiye Bosna ile ikili ilişkileri bağlamında her zaman destek verdi, vermeye devam edecek.

HÜKÜMETİN KURULMASI

Hükümet etmeye başladığınız andan itibaren ülkenin sorumluluğu sizin üzerinizdedir. Hükümet kurulurken bürokrasi durmaz. Kılıçdaroğlu'na şunu demek istiyorum, gerekli olmadıkça yapılmış bir atama yoktur, tek bir örnek gösteremez. Eğer yanlış bir atama olduğu iddia ediliyorsa, hükümet ortaklığı kurulduğunda bu durum konuşulur. Elimizden geldiği kadar kısa sürede hükümeti kurmaya çalışacağız. Bütün bürokrasiye bir mesajda gösterdik, işi aksatan tek bir bürokrat olursa onunla ilgili işlem yapılır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.