Korkulan oldu! Kara harekatı başladı

0
2656

İsrail, Gazze’ye yönelik hava saldırılarının 10’uncu gününde kara harekatına da başladı. İsrail ordusu kara harekatının amacını, Gazze’den İsrail’e uzanan tünellerin vurulması olarak açıkladı. İlk belirlemelere göre biri çocuk 6 kişi öldü. ERDOĞAN: SOYKIRIM Başbakan Erdoğan İsrail’in Gazze saldırılarını soykırım olarak niteledi. İsrail'in saldırılarını özellikle ramazan ayında düzenlediğini belirten Başbakan; İslam dünyasına yönelik sert eleştirilerde bulundu.

İHSANOĞLU: İSRAİL DURDURAN OLMAZSA DEVAM EDECEK

7 partinin ortak cumhurbaşkanı adayı Ekmelerdin İhsanoğlu ise İsrail’in onu durduran bir güç olmadığı sürece bu haddini bilmezliği sürdüreceğini söyledi. Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu dün gece İsrail’in Gazze’ye yönelik kara harekatının başlamasının ardından bir dizi telefon görüşmesi yaptı. Davutoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban-Ki Mun'dan güvenlik konseyinin toplanmasını istedi, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'ye de ateşkesin bir an önce sağlanması gerektiğini söyledi. Kerry, Obama ile görüşmesinin ardından İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile görüştü. Fransa ise operasyondan derin endişe duyuyoruz dedi.

MECLİS’TE ORTAK BİLDİRİ

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 4 parti, İsrail'in Gazze’ye dönük operasyonunu kınayan ortak bildiri yayımlama kararı aldı. Milletvekilleri bununla da kalmadı, gece genel Kurul’un kapanmasının ardından milletvekilleri İsrail’in Ankara Büyükelçiliği’ne yürüdü.

İSTANBUL’DA PROTESTO

İsrail’in kara harekatı İstanbul’da protesto edildi. Gece, İsrail Başkonsolosluğu binası önünde kalabalık bir grup toplandı. Konsolosluk binasını taşlayan grubu dağıtmak için biber gazı ve tazyikli su kullandı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.