Kütahya Porselen – KUTPO Hisse Senedi

0
934

KÜTAHYA PORSELEN SANAYİ A.Ş. – KUTPO

1970 yılında kurulan Kütahya Porselen Sanayi A.Ş., porselen ve porselen üretiminde kullanılan makinelerin üretimini gerçekleştirmektedir. Her yıl tek ürün bazında yüzden fazla form, otellere yönelik en az iki yeni koleksiyon ve bine yakın desen üreten Kütahya Porselen, Türkiye’de 35 mağazası ile 6 bin noktada müşterilerine hizmet vermektedir.

1990’lı yıllarda başlayan atılımı ile bugün 52 ülkede Kütahya Porselen ürünleri tüketicilere ulaşmaktadır. Kalite beklentisi ve satın alma gücü yüksek Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra, ABD, Kanada, Japonya dev pazarlara ürün sunmaktadır. Ayrıca büyük üretici ve markalarla üretim işbirliği gerçekleştirerek yurt dışında Carrefour, IKEA, Auchan, El Corte Ingles ve Hiper Core gibi zincir mağaza ve marketlerde ürünlerini satışa sunmaktadır.

KUTPO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Kütahya Porselen’in ana faaliyet konusu porselen sofra ve süs eşyası üretimi ve satışı ile beraber ambalaj malzemesi üretimi ve satışıdır. Kütahya Porselen imalat sanayii, taş ve toprağa dayalı, çanak, çömlek, çini, porselen ve benzeri san. Sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Kütahya Porselen, Borsa İstanbul’da BIST SINAİ / BIST 100 / BIST TAŞ, TOPRAK / BIST TÜM / BIST ANA endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.