Para biriktirmede bu yöntemler sağlığınızı da kazandıracak

Para biriktirirken sağlığını geri kazananları hiç duydunuz mu ya da sağlığını kazanmak için bu eylemleri yapanların para da biriktirdiğini…

0
3141

Çok uzun zamandır görmediğim bir dostumla konuşurken çok ilginç bir o kadar da keyif aldığı bir anısını paylaştı. Sağlığını kazanmak için çıktığı yolda ciddi para biriktirme imkanı bulduğunu ve bundan da çok büyük keyif aldığını söyledi.

Çok ilginç olan bu paylaşımı sizlerle de aktaralım. Sağlıklı yaşama amacınızın sizin para biriktirmenize ciddi geri dönüşler sağladığını görünce şaşıracaksınız.

Sigara ve alkolü bırakın

Sigara ve alkol kullanımın sağlığı ne kadar kötü etkilediğini hepiniz biliyorsunuz aslında, itiraf edilmeyen kısmı ise bütçeye verdiği hasar. ”Bir sigaram var” ya da “sınırlı alkol kullanmakta ne sakınca var” bu ve benzeri bakış açıları sağlığı olumsuz etkilerken sizi daha keyifli para biriktirme amaçlarından da yoksun bırakır. Sigarayı bırakmak için bir an önce eyleme geçtiğinizde uzun zamandır gitmek istediğiniz o yer için de para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Her yere arabayla gitmek

Bir çok kişiye yakın mesafelere dahi araçla gitmek çok daha kolay gelir. Fakat araç kullanımının benzin, fazladan basılan bilet, otopark gideri, aracın yıpranması gibi birçok maliyeti vardır. Yakın mesafelerde ki hedeflerinize yürüyerek gitmeniz ulaşım giderlerinizi azaltırken aynı zamana göstereceğiniz efor daha zayıf ve daha sağlıklı bir yaşama geçiş sağlayacaktır.

Yıkanırken ılık su kullanmak

Sıcak su ile yıkanmayı herkes çok seviyor olabilir fakat uzmanlar çok sıcak su ile yıkanmayı önermiyorlar. Saçların kırılmasından, yağlanmasına, cildin kurumasında kırışmasına kadar birçok olumsuz etkilerini sayıyorlar. Hatta kalp ve damar sağlığını dahi etkilediklerini söylüyorlar. Siz siz olun ılık suyla yıkanın. Ilık su kullanırken ciddi enerji tasarrufu sağlarken daha düşük enerji giderleri nedeniyle para da biriktirebilirsiniz.

Kilo vermek

Bugüne kadar kilo vermeyi hep daha sağlıklı, daha fit bir görünüm için istediniz. Haklısınız da. En çok keyif alınan ve önerilen para biriktirme yöntemi de bu. Kilo vermeye çalışırken hem daha sağlıklı hem daha ölçülü gıda tüketimi sizi daha pahalı olan şarküteri ürünlerinden, tatlılardan, hazır gıdalardan uzak tutarken daha sağlıklı olmanızda katkı sağlıyor. Diğer taraftan aynı modelin büyük bedenleri daha pahalı ve daha zor bulunuyor. Kilo verdiğinizde istediğiniz kıyafeti daha uygun fiyata alırken diğer taraftan para biriktirme şansını da ayrıca yakalıyorsunuz. Denemeye değmez mi?

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.