Petkim’den hisse satışına ilişkin açıklama

0
2620

Petkim, dün itibarıyla Socar Başkanı Rövnag  Abdullayev tarafından Petkim paylarının satışına ilişkin açıklamasına istinaden KAP'a bir bilgilendirmede bulundu.

Petkim'in açıklaması şöyle:

''SOCAR Başkanı Sn Rövnag  Abdullayev'e atfen basında çıkan  Petkim paylarının bir kısmının satışının yapılabileceğine dair haberler ve  son zamanlarda BİST Toptan Satışlar pazarında yapılan Petkim hisse satışları ile ilgili yapılan yorumlar ve  gelen sorular nedeniyle kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur.

Bilindiği üzere, 2015 yılında, hakim ortağımız SOCAR Turkey Enerji A.Ş. (STEAŞ) iki seferde BİST Toptan Satışlar Pazarında toplam %5 oranında pay satışı gerçekleştirmiştir. STEAŞ tarafından, bu pay satışlarının piyasadan gelen talep üzerine yapılan işlemler olduğu, piyasada  benzer olumlu şartların oluşması halinde STEAŞ'ın, doğrudan veya dolaylı olarak şirketimizdeki payları %51'in altına düşmeyecek şekilde,  pay satışı yapmasının her zaman olduğu gibi imkan dahilinde olduğu belirtilmiştir.

Bu kapsamda;  henüz piyasada bu şekilde bir talep olmaması nedeniyle pay satışı yapılmasına yönelik olarak alınmış bir karar olmadığı ve yakın ve/veya uzun dönemde Petkim paylarında  %51 çoğunluğun altına düşme yönünde bir plan veya düşüncenin kesinlikle bulunmadığı  ifade edilmiştir.''

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.