Piyasalar tepetaklak

0
480

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun hükümet kurma süreci kapsamındaki son görüşmesi olumsuz olarak sonuçlandı. Erken seçim alternatifinin güçlenmesiyle dolar, euro ve sepet kur rekor kırdı, borsada sert fiyat hareketleri oluştu. Dolar 2.82'yi, Euro 3.13'ü, sepet kur 2.97' tarihi seviyelerini gerçekleştirdi. BİST'te kayıp yüzde 3'e yaklaştı. Endeks 75 bin 819 puan düzeyine kadar geriledi ve günü yüzde 1,39 oranında kayıpla 77085 seviyesinden kapattı.

DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Piyasalarında belirsizlik arttı, kayıpların devamı gelebilir

Erken seçim beklentilerinin artması sonrası önümüzdeki en az 3-4 aylık sürede piyasaların önünde belirsizliğin artığına dikkat çeken uzmanlar geçecek süreçte yurtiçinde piyasalarda volatilitenin dalgalı seyrin güçleneceğine dikkat çekiyorlar. Kurda tarihi seviyelerin görüldüğüne dikkat çeken uzmanlar önümüzdeki süreçte bu hareketlerin devamı beklenebilieceğinin altını çizerek aşağı yönlü hareketlerin uzun vadede alım fırsatı olarak değerlendirebileceğine vurgu yapıyorlar.

HİSSE FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Kurda 2.85 test edilebilir

Bu süreçte kurda ilk etapta 2,85 seviyelerine doğru alımlar görülebileceğine dikkat çeken uzmanlar borsa tarafında İlk destek noktası olarak 75 bin seviyesinin çalışabileceğini ifade ettiler. Bu seviyenin kırılması halinde ise satışların devamı hızlanabilir denildi. 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.