Piyasalarda Çin dalgası…

0
411

Gelişen piyasalara ait hisselerin çoğu, sağlık bakım şirketleri hisselerindeki yükselişlerle birlikte değer kazandı ve Çin'in ekonomik genişlemesi ekonomistlerin tahminlerinden daha büyük çıktı. Malezya ringgiti düşerken Güney Kore wonu üç ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Sino Biopharmaceutical Ltd, Hong Kong'da rekora yöneldi. Dünyanın en büyük petrol rafinerisi işletmecisi Reliance Industries Ltd, kazancının tahminlerin üstünde olmasının ardından Mumbai'de yüzde 4.6 değer kazandı.

Şanghay Birleşik Endeksi kazanç ve kayıp arasında gidip geldi. Kore wonu dolar karşısında yüzde 0.7 değer kazandı. Ringit hükümetin Cuma günkü bütçe programından önce yüzde 0.9 düştü. Largan Precision Co, Taipei'de aracı kurumların hisse için fiyat tahminlerini düşürmesinin ardından dokuz ayın en düşük seviyesine indi.

MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi, Hong Kong saati ile 13.51'de yüzde 0.1 azalarak 864.89 puana indi. Endekste 254 hisse yükselirken 238 hisse değer kaybetti. Çin'in gayrisafi yurtiçi hasılası, üçüncü çeyrekte, ekonomistlerin yüzde 6.8'lik tahminlerine karşılık geçen yıl aynı dönemine göre 6.9 yükseldi. Yine de bu büyüme, 2009'un ilk üç ayından bu yana en yavaş genişleme oldu ve hükümetin yüzde 7'lik büyüme hedefinin altında kaldı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.