Bu hafta bu verilere dikkat

0
2573

Piyasalar hareketli bir haftayı geride bıraktı. Bu hafta ise yoğun bir veriş akışı var.  Özellikle Merkez Bankalarının para politikası kararları ve tutanakları yeni haftanın gündeminde olacak.

İşte yoğun bir haftada dikkat edilmesi yakından izlenmesi gereken o veriler:

19 Ekim Pazartesi

Haftanın ilk işlem gününde Çin’den çok önemli veriler geldi.  Uzmanlar, Çin’in  yüzde 6.8 büyümesini ve ikinci çeyreğin yüzde 7'lik oranının altına inmesini bekliyordu. Fakat  Çin ekonomisi yüzde 6.9 ile  6 yılın en kötü büyümesini kaydetti. 

Bugünün  diğer gelişmeleri de,  Kanada’da düzenlenecek genel seçimler  ve  FOMC Üyesi Brainard'ın Konuşması.

20 Ekim Salı

Haftanın ikinci işlem gününde saat: 03.30'da  Avustralya Para Politikası  Toplantı  Tutanakları açıklanacak.  Kanada ve ABD'den önemli veriler öğleden sonra gelecek. Kanada'dan Toptan Satışlar, ABD’den de  Konut izinleri ve Konut Başlangıçları bunların arasında.

Saat: 16:00’da Fed’in önemli isimlerden Dudley'in açıklaması,  16:15’te ABD – Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Üyesi Powell'ın  ve 18:00’de ise  ABD – Fed Başkanı Janet Yellen'ın Konuşması   Salı günü yakından izlenecek.

21 Ekim Çarşamba

21 Ekim Çarşamba günü  İngiltere'den saat 11.30'da Kamu Sektörü Net Borçlanma açıklanacak. İçerde ise TCMB para politikası kararları ve faiz kararları olacak.

Saat: 17.00’de Kanada Merkez Bankası (BoC) Para Politikası Raporu, 18.15’te de Kanada Merkez Bankası (BoC) Başkanı Poloz konuşma yapacak.

22 Ekim Perşembe

22 Ekim Perşembe  günü  saat 11:30’da İngiltere'den Perakende Satışlar açıklanacak.  14.45'te ECB'den faiz kararı açıklanacak. Tüm gözler perşembe günü ECB başkanı Draghi'nin açıklamalarında olacak.

Saat: 15.30'da Kanada'dan Çekirdek Perakende Satışlar ve Perakende Satışlar verileri, ABD'den ise haftalık işsizlik başvurusu  günün önemli verileri arasında yer  alacak. 

23 Ekim Cuma

Haftanın son işlem gününde saat 10:00’da   Fransa Hizmet Satın Alma Müdürleri Endeksi, 10:30’da  Almanya İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi  ve Euro Bölgesi'nden  İmalat PMI verileri açıklanacak.  Cuma gününün takip edilmesi gereken diğer verisi ise şöyle; saat 15.30’da Kanada’dan Çekirdek TÜFE ve TÜFE verisi.
 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.