Piyasalarda Trump etkisi 09.11.2016

Uluslararası piyasalar, seçim sonuçlarına göre Trump'ın Clinton'ın önünde gitmesi ile birlikte sert satışlara sahne oldu

0
717

Yatırımcıların Donald Trump’ın başkanlık yarışından zaferle çıkmaya oldukça yaklaşmasının ardından pozisyonlarını hızla yeniden düzenlemeleri ile birlikte, ABD endeks vadeli kontratlarına gelen sert satış dalgası, kayıpların Chicago Mercantile Exchange’in alt sınırına dayanmasına neden oldu.

Standard & Poor’s 500 (S&P 500) e-mini endeks vadelileri New York saati ile 23:53’te 2,028.50 puana düştü. Kontratların önceki seansın son 30 saniyesinde hesaplanan referans fiyattan yüzde 5 halinde uygulanan işlem durdurma prosedürü bugün de harekete geçirildi. Bu durdurma, kontratın bu seansta artık bu seviyeden daha aşağı düşmeyeceği anlamına geliyor.

Hisse senetleri tüm dünyada, Trump’ın Ohio, Florida ve Kuzey Carolina gibi Beyaz Saray için kilit eyaletleri kazanmasının ardından zafere oldukça yaklaşması ile birlikte sert düştü. Trump ayrıca, Clinton için umut vaat eden Wisconsin ve Michigan gibi eyaletlerde de iddialı durumda.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.