Plastikkart – PKART Hisse Senedi

0
4306

PLASTİKKART AKILLI KART İLETİŞİM SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. – PKART

2000 yılımda kurulan Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., akıllı kart’ların ülkemizde üretimi için kurulmuş bir şirkettir. Silivri-İstanbul’da 9 bin metrekare alalık üretim tesis, ile hizmet veren Plaskart, ileri teknoloji ürünü makine parkı ve güvenlik sistemleri ile dünyadaki sayılı üretim tesislerinden biridir. Üretim sistemi, Plaskart müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun en kalitedeki ürünü en uygun fiyattan ve en verimli şekilde dünya standartlarında üretmeyi amaç edinerek kurulmuştur. Yıllık kart üretim kapasitesi 90 milyon adet, kodlama kapasitesi ise 15 milyon adedin üzerindedir.

Plastkart sadece sunduğu hizmetleri güvenli kılmıyor, kullandığı malzemenin temininden üretimine, kartlara bilgi yüklenmesinden teslimine kadar zincirin her noktasında dünya standartlarında güvenlik sağlamaktadır. Çatısından tabanına, tüm girişlerinden merkez noktalarına kadar her noktada, özel tarayıcılar, kameralar, detektörler ile tesis güvenliği çok yüksek seviyede tutulurken, kurşun geçirmez cam ve kapılar, her santimetrekareyi yüzde 100 kontrol eden ve 24 saat kaydeden kamera sistemi ile Plastkart iç ve dış tehditlere karşı benzeri dünyada çok az görülebilecek bir tesis güvenliği sağlamaktadır.

PKART işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Plaskart’ın ana faaliyet konusu kredi kartları bankamatik kartları elektronik kartlar her türlü kimlik kartları ve plastik kartlar telefon kartları sağlık ve sigorta kartları toplu taşımacılığa uygun kartlar otoyol ve köprü kartları ile benzeri tüm kartların üretilmesi ve pazarlaması; üretilen kartlar ile yazılım ve bakım işleri kartların personalizasyon ve hizmet işlerinin yapılması ve pazarlanması; yürürlükteki ilgili tüm mevzuata riayet etmek kaydıyla, başta kredi ve bankamatik kartları olmak üzere her türlü elektronik kartın imalatını, ihracatını ve ticaretini yapmak  ve her türlü kart personalizasyon hizmeti ve ilgili ham ve yardımcı maddeler ile bunların üretiminde kullanılan alet, makine ve teçhizatın ithali, ihracı ve pazarlaması, bu gibi üretimler bulunan iç ve dış firmaların temsilciliği, mümessilliğinin üstlenilmesidir.

Plaskart, Borsa İstanbul’da BIST BİLİŞİM / BIST TEKNOLOJİ / BIST TÜM / BIST ANA / BIST 100 / BIST İstanbul endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.