PlayStation 4 Pro almanız için 4 neden

PlayStation 4’ün piyasaya çıkmasının henüz 3 yıl geçmişken, PlayStation 4 Pro piyasaya çıktı. 1.699 TL’lik fiyatı ile Türkiye’de raflarda yerini aldı

0
4491

PlayStation 4’ün piyasaya çıkmasının henüz 3 yıl geçmişken, PlayStation 4 Pro piyasaya çıktı. 1.699 TL’lik fiyatı ile Türkiye’de raflarda yerini alan PlayStation 4 Pro, dinamik 4K oyun ve 4K eğlenceyi destekleyen yapısı ile piyasada ne kadar ilgi göreceğini ise sadece zaman belirleyecek.

Henüz, PlayStation 4 mimarisi ile doğru düzgün oyunlar üretilmeden, 4K kalitesinde çözünürlüğü ve Yüksek Dinamik Aralığı (HDR) destekleyen PlayStation 4 Pro’nun piyasaya sürülmesi çoğu oyunseverin hoşuna gitmese de konsolun artan görsel deneyimi için Call Of Duty: Infinite Warfare, Ratchet & Clank, The Last of Us Remastered ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu gibi popüler oyunlar da güncellendi.

4K ya da HDR desteği bulunmayan HDTV’ye sahip oyuncular ise daha istikrarlı kare hızları ve gelişmiş grafikler gibi bir dizi avantaj sağlıyor olacaklar. PlayStation 4 Pro, x86-64 AMD “Jaguar” 8 çekirdek ana işlemci, 4.20 TFLOPS AMD Radeon tabanlı grafik motoru, GDDR5 8 GB RAM ve 1 TB depolama alanı ile gelen satışa sunuldu.

Peki PlayStation 4 Pro’yu almalı mıyız?

1 – Dünyanın en güçlü konsolu

ps42

Standart PS4’e kıyasla iki kat güçlü GPU sayesinde oyunlar, yoğun grafikler ve inanılmaz gerçekçi ayrıntılarla hayat buluyor.

2 – Daha yüksek kare hızı

ps43

Daha yüksek ve daha istikrarlı kare hızları sayesinde kristal netliğinde hareketlerle aksiyonlar daha hızlı, daha akıcı ve daha heyecanlı hale geliyor.

3 -Dinamik 4K oyun deneyimi

ps44

Dinamik 4K teknolojisi ile, gerçekçi dokularla yeni bir oyun deneyimi yaşanabiliyor. Ayrıca HDR özellikli bir televizyon sayesinde PS4 oyunları canlı ve gerçekçi renklerle oynanabiliyor.

4- Eğlence deneyimi

ps41

Netflix, YouTube ve pek yakında kullanıma sunulacak eğlence uygulamaları üzerinden film, dizi ve Youtube videoları 4K çözünürlükle otomatik yükseltilmiş olarak izleyebiliyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.