Hafta sonu yapılacak 5 şey

Bu hafta her zamankinden farklı olabilir. Bunun için sadece etkinlik rehberimize göz atmanız yeterli.   Etkinlik rehberi ile hafta sonunu keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

0
5012

Bir hafta boyunca çok çalıştınız ve haliyle hafta sonu gezip, kafa dağıtmak istiyorsunuz.  İş yoğunluğunuz içerisinde de hafta sonu ne yapacağınızı düşünmeye ve bunun için araştırma yapmanıza fırsatınız olmamış olabilir. Biz de sizin için hafta sonu yapabileceğiniz aktiviteleri araştırdık. İşte hafta sonu yapılacak 5 şey:

 

Açık havada yürüyüş  

yuruyus

Uzmanlar, yürüyüşün egzersizler arasında hiçbir özel alete ihtiyaç duyulmadan yapılan en sağlıklı ve  kolay spor olduğunu belirtiyor. Sağlıklı bir spor olan yürüyüşün faydalarını ise şöyle sıralayabiliriz; tansiyonu ve kolestrolü düzenler beyin ve sinir sistemi sağlığını korur, Alzheimer hastalığı riskini düşürür, birçok hastalığa karşı korur, stresi azaltır. Ruhu dinlendirir, vücuttaki D vitaminini destekler. Daha fazla miktarda oksijen almanızı sağlayan yürüyüş ile kan dolaşımınızı düzenleyebilirsiniz. Hafta sonu açık havada yapacağınız bir yürüyüşle kendinizi iyi hissedebilir ve yeni haftaya zinde bir şekilde başlayabilirsiniz.

Boğaza karşı güzel bir kahvaltı ile güne merhaba deyin

kahvalti

Hafta içi koşuşturmasından çoğu zaman kahvaltı öğününü ihmal edip,  tüm hafta boyunca güzel bir kahvaltının hayalini kuranlardan mısınız?  O halde bu hafta sonu boğaza karşı güzel kahvaltıyı es geçmemelisiniz.  Artık ertelemeyi bırakmalı ve kendinizi hafta sonu kahvaltısıyla şımartmalısınız.

Bugüne kadar kahvaltı üzerine birçok şey yazıldı ve çizildi ama bence en güzelini Cemal Süreya’ya ait.  Şair Cemal Süreya kahvaltıyı şöyle tanımlıyor: Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı. Mutlu olmak istiyorsanız boğaza karşı bir kahvaltı ve tavşankanı bir çay yeter 😉

Sinemayı es geçmeyin 

sinema

Yürüyüşün ve kahvaltını ardından akşam bir film izleyerek hafta sonunuzu dolu dolu geçirebilirsiniz. Bu hafta vizyona giren filmler ise şöyle; Kaptan Fantastik,  Geliş, Canavarın Çağrısı, Benim Adım Feridun, Rus’un Oyunu.

Birkaç saat süren kurslarla farklılık yaratın

Hafta sonuna özel düzenlenen ve birkaç saat süren kurslara sevdiklerinizle katılarak kafanızı dağıtabilir, hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Hafta sonu masajı ile huzurlu anlar yaşayın 

masaj

Bu hafta sonu masaj yaptırmaya ne dersiniz? Hafta sonu masajı ile stresten arınabilir ve kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Kadınlar en çok neye para harcar?

Erkekler en çok neye para harcar?

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.