Rusya krizi ünlü tur şirketini de batırdı!

0
2654

Almanya’da yaşayan ve başarılı çalışmalarıyla ünlü işadamları arasında yerini alan Vural Öger’den bir kaç gün içinde ikinci “iflas” geldi.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’da faaliyet gösteren önemli tur şirketlerinden V.O. Travel iflasını açıklamıştı. Öger Türk Tur da faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı.

Almanya’nın önemli tur operatörlerinden Öger Türk Tur da bugün itibariyle faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Peşpeşe gelen iflasların nedeni olarak, Erdoğan’ın Suriye politikası ve Rus uçağının düşürülmesi gösterildi.

ÖTTFLY şirketi acentelerine bir duyuru yaparak 43 yıllık şirketin kapanmasının zorunlu hale geldiğini belirtti

MAHKEMEYE İFLAS DİLEKÇESİ

Turizm şirketini Ruslar’a sattıktan sonra kurduğu V.Ö. Travel’in iflasının ardından, Türkiye’ye turlar düzenleyen ve uçakla yolcu taşımacılığı yapan Öğer Türk Tur da iflasını verdi. Firmadan yapılan açıklamada, “4 Ocak 2016 tarihi itibariyle mahkemeye iflas başvurusu yaptığımızı bildirmekten üzüntü duyuyoruz” denildi.

İflasta, Erdoğan’ın Suriye politikası ve Türkiye ile Rusya’nın ilişkilerinin bozulması, özellikle Rus uçağının düşürülmesinin etkili olduğu belirtiliyor. Öger’in kurduğu işletme sisteminin artık geleceğinin olmadığı bildirilirken, firma satılan tüm seyahatlerle ilgili ödemelerin yapılacağını duyurdu.

FİYATLAR KORKUNÇ DÜŞTÜ

Suriye sorunundan sonra gelen Rusya krizinin çok büyük oranda talebi düşürdüğü vurgulanırken, firmanın geçen yıl üç milyon Euro zarar ettiği açıklandı. Rusya krizinden sonra 5 yıldızlı otellerde geceleme fiyatlarının 40 Euro’ya, Türkiye uçuşlarının 70 Euro’ya kadar düşmesinin zararda büyük etkisi olduğu belirtildi. Öger Grubu’nun, iflas eden Öger Türk Tur’un dışında, Türkiye’de otel zinciri ve bununla ilgili bir ajansı bulunuyor. Ancak bunlarla ilgili şu anda bir sorun bulunmuyor.

Vural Öger, ilk iflastan sonra, genç işadamlarına öğütler verdiği Alman Vox kanalındaki programından ayrılmıştı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.