Bu seviye üzerinde kalıcılık yükseliş getirir

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen, faiz artırımı için önlerinde belirli bir takvim olmadığını ancak ekonominin yılsonunda bir faiz artırımına hazır olduğunu söyledi. İstikrarını koruyan işgücü piyasasına değinen Başkan, 2016’da aylık ortalama 180 bin kişilik istihdam artış hızının uzun vadede sürdürebilir olmadığını belirtti.

0
760

Yellen, ekonomide aşırı ısınmayı engellemek için parasal desteğin kademeli olarak hafifletilmesi gerektiğini açıkladı.

Diğer FOMC üyelerinden şahin duruşuyla bilinen ve son toplantıda faiz artırımı yönünde oy kullanan üyelerden biri olan Kansas City FED Başkanı Esther George, Fed’in faizi oranlarını yavaş ancak kesinlikle artırmasını istediğini söyledi. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester de ekonomide ilerlemeye rağmen faiz artışının ertelenmesi durumunda FED’in getiri eğrisinin geride kalma riski olduğunu belirterek faiz artırımını destekledi.

Sabah saatlerinde 2,9800 direncinin hemen üzerinde tutunmaya çalışan paritenin bu seviye üzerinde kalıcı olmayı başarması halinde yükseliş sürebilir. Aksi takdirde yeniden aşağı yönlü bir düzeltme hareketi oluşabilir ve kısa vadede 2,9650 test edilebilir.

Destek: 2,9650 – 2,9550 Direnç: 2,9800 – 2,9940

KAYNAK: XTB MENKUL

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.