‘Siyasetçiler bu işi çözemiyorsa…’

0
2672

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da, Türkiye İhracatçılar Meclisi 22. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Koalisyon tartışmalarına değinen Erdoğan, ''Siyasetçiler bu işi çözemiyorsa millet bu işi çözecek tek mercidir'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:''Türkiye, ihracatıyla, büyümesiyle, turizmiyle, üretimiyle pek çok defa tahminleri, öngörüleri aşan bir performans ortaya koymuştur. Önümüzdeki aylarda benzer bir gelişmeyi, benzer bir sürprizi hem kendi ülkemize, hem de tüm dünyaya yaşatabileceğimizi ümit ediyorum. Bu konuda ihracatçılarımıza güveniyorum.

''KOALİSYON HÜKÜMETİ KAÇINILMAZ''

Seçim sonucunda ortaya çıkan tablo milletimizin takdiridir. Mevcut şartlarda Türkiye'nin bir koalisyon hükümetiyle yönetilmesi şu anda kaçınılmaz bir halde. Anayasada Cumhurbaşkanı'na hükümet kurulamaması halinde seçimlerin yenilenmesine karar vermek için tanınan 45 günlük süre Meclis Başkanlık Divanı'nın seçimiyle başlıyor.

''KİMSENİN EGOLARINA MAHKUM OLMAMASI GEREKİR''

Böyle bir durumda ağustos ayının ortalarına kadar uzanan bir süreç söz konusu. Türkiye'nin böyle bir zaman kaybına tahammülü olmadığına inanıyorum. Bunun için koalisyon hükümetinin mümkün olan en kısa zamanda kurulmasını temenni ediyorum. Kimsenin egolarına mahkum olmaması gerekir.

''SİYASETÇİLER BU İŞİ ÇÖZEMİYORSA MİLLET BU İŞİ ÇÖZECEK TEK MERCİDİR''

Eğer egolar öne geçerse o zaman bu süreç uzayacaktır. O zaman da Cumhurbaşkanı olarak üzerimize düşen görev, siyasetçiler bu işi çözemiyorsa millet bu işi çözecek tek mercidir. Bunu yapmak durumundayız. Bu ülkenin değil gerilemeye, durmaya dahi tahammülü yok. Etrafı adeta ateş çemberi içinde olan Türkiye'nin hem kendisinin bundan zarar görmemesi hem de kardeşlerine yardım elini uzatması ve güçlü olması şart. Bunun için de seçim sonrasının geçiş dönemini süratle tamamlayıp, Türkiye'nin yönünü yeniden geleceğe çevirmek mecburiyetindeyiz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.