Sosyal medyada takipçi artırmanın 5 yolu

Siz de sosyal medyada takipçi sayısını artıranlardan biri olabilirsiniz!

0
2424

Senem Türkanoğlu/ Editör 

Sosyal medya artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Hal böyle olunca gerek markalar gerekse kişiler sosyal ağlarda takip sayılarını artırmak ve popüler olmak istiyor. Siz de onlardan biriyseniz aşağıdaki yöntemleri deneyerek takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

1Kendinizi doğru tanıtacak bir profil oluşturun

Sosyal medyada kendinizi tanıtacak güçlü bir profil sayfası oluşturmalısınız. Profil sayfanızda görüntü ve arka plan fotoğrafı kullanmalısınız. Facebook, Twitter ve İnstagram’a web sitenizin linkini ve konumunu yükleyebilirsiniz. Kısaca kendinizi tanıtmalı, olabildiğince sizden istenilen alanları doldurmaya çalışmalısınız. Eğer kendinizi doğru ve etkili bir şekilde tanıtırsanız bir adım önde olabilirsiniz.

2Dikkat çekici paylaşımlarda bulunun

İnsanların dikkatini çekecek paylaşımlarda bulunarak sosyal medyada takipçi sayısını artıranlardan biri de siz olabilirsiniz. Günde 5 ya da 10 paylaşımla işe başlayabilirsiniz. Tabii paylaşımları abartıp insanları sıkmamakta fayda var. Takipçilerinizin başkalarıyla paylaşacakları eğlenceli içerikler oluşturmalısınız. Sıradan içeriklerin yanı sıra merak uyandıracak paylaşımlar siz diğerlerinden farklı kılacaktır. Fark yaratmak için beyin fırtınası yapmalı ve rakiplerinizi geride bırakacak içeriklere imza atmalısınız.

3LinkedIn gruplarına katılın

LinkedIn grupları, LinkedIn’de dikkat çekmek ve takipçi artırmak için en iyi yöntemlerden biridir. Örneğin; bu sosyal ağda tartışmalara katılabilir, gruplarda yorum yapabilir ve böylelikle buradaki kişileri diğer sosyal medya hesaplarınıza da çekebilirsiniz.

4Hedef kitlenizi takip edin

Sosyal medyada takipçi artırmanın yollarından biri de hedef kitlenizi takip etmek. Özellikle Twitter’dan hedef kitlenizi takip ederek pek çok kişiye ulaşabilirsiniz. Daha çok kişi daha çok etkileşim kurmanıza yarayabilir.

Twitter’da arama alanında hedef kitlenize yönelik seçeceğiniz anahtar sözcükler hedef kitlenize kolaylıkla ulaşmanızı sağlar. Ayrıca paylaşımlarınızda hashtag (etiket ) kullanmalısınız. Mesela para kazanmaya yönelik bir içeriğiniz varsa #para ve #kazanma sözcüklerinin başında hashtag işaretine yer vermelisiniz.  Hashtag işareti için sözcüğün başına “#” koymalısınız. Bunun yanı sıra Twitter’da Trend Topic (Twitter gündemi) olan kelimeleri kullanarak tweet atarsanız insanların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.

5Facebook’ta reklam verin  

Ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta küçük bütçelerle reklam vererek takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.