Sosyal medyaya erişim yasaklandı mı?

0
2458

Türkiye tarihinde sosyal ağlarla ilgili verilen en kapsamlı erişim engellemesi kararıylaTwitter, Facebook ve YouTube'un kapatıldığı öne sürülüyor..

TİB’in Erişim Engelleme Karar Sorgulama ekranlarında henüz yayınlanmış bir karar yok. Webrazzi’nin çeşitli erişim sağlayıcılarla yaptığı internet bağlantı testlerinde farklı sonuçlar alındı. Turkcell Superonline ve TTNET hattından yaptığı denemelerde bu ekran veya sayfaya ulaşılamıyor hataları alınıyor.

TTNET hattında Youtube.com Service Unavailable hatası verirken Twitter sunucularından hiçbir tepki alınamıyor. Facebook’ta ise erişim kısmı olarak halen sürüyor.

NEDENİ SAVCI KİRAZ'IN GÖRÜNTÜLERİ

Olayın nedeni geçen hafta öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı sırada çekilen görüntüleri… Cumhuriyet Savcılığı, görüntülerin kaldırılması kararını internet servis sağlayıcılarına iletti. İçeriklerin kaldırılmaması durumda ise erişim engellenmesi uyarısı da yapıldı.

İçerik Sağlayıcıları Birliği ise kararı Turkcell Superonline, TTNET, Turkcell, Vodafone veAVEA'ya iletti. Şu an yaşanan kesintinin bu içerik kaldırma işlemleri sırasında yaşandığı bildirildi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.