THY’de şok istifa…

0
2975

Topçu, 1 Ocak 2010'dan itibaren Candan Karlıtekin'den boşalan THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelmişti.

THYAO HİSSESİYLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİYE ULAAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Türk Hava Yolları'nda sürpriz bir istifa yaşandı. THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, yönetim kurulu başkanlığından istifa etti. Topçu, 1 Ocak 2010'dan itibaren Candan Karlıtekin'den boşalan THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

TWITTER'DAN AÇIKLADI

Topçu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Yeni yönetimde görev almayacağımı belirtir ve THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum" ifadelerini kullandı. THY'nin 2014 yılına ilişkin finansal tabloları, yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu, denetleme raporu, yönetim kurulunun kâr dağıtım önerilerinin görüşüldüğü toplantıya, Topçu'nun katılmadığı öğrenildi.

TOPÇU'NUN YERİNE AYCI

Topçu'dan boşalan koltuğa İlker Aycı getirildi. Halen THY Yönetim Kurulu Üyesi olan Aycı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA), Başkanlığı görevini yürütüyordu. Temel Kotil THY Yönetim Kurulu Başkanvekili oldu.

HAMDİ TOPÇU KİMDİR?

1964 yılı Rize Çayeli doğumlu olan Hamdi Topçu, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 1986 yılında mezun oldu. Mali Müşavirlik unvanına sahip olan Hamdi Topçu, evli ve 4 çocuk babası.

İLKER AYCI KİMDİR?

1971 İstanbul doğumlu olan İlker Aycı, 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra 1995 yılında İngiltere'de Leeds Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde araştırmacı olarak bulunmuş, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. 2011 yılı Ocak ayında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığına atanmıştır. Aycı, evli ve bir çocuk babasıdır.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.