Süper Mario Euro için umut saçtı

0
2508

Burada konuşan Draghi, Euro Bölgesi'nde ekonomik durumun giderek iyileştiğini söyledi. 19 üyeli tek para birliğinde bir çok göstergenin sürdürülebilir bir iyileşmeye işaret ettiğini belirten Draghi, "Firmalar ve tüketiciler arasındaki güven artıyor.

Büyüme tahminleri yukarı yönlü revize edildi ve banka kredileri hem arz hem de talep tarafında gelişiyor" ifadelerini kullandı. Draghi, bankanın parasal genişleme teşvikinin düşük petrol fiyatları ve yapısal reformlarla birlikte Euro Bölgesi'nde büyümeyi desteklediğini dile getirdi.

ŞOK DURUMUNDA OLUŞAN ŞÜPHELERİ ORTADAN KALDIRMALIYIZ

Euro Bölgesi’nin parasal birlik olarak uzun bir yol kat ettiğini anlatan Draghi, şunları kaydetti: "Biz tek bir pazar, tek bir para birliği ve tek bir para politikasıyla başlamıştık.

Biz artık tek bir denetleyici ve karar otoritesine sahibiz. Ve yakında da tek bir sermaye piyasamız olacak. Ancak henüz gelecekle ilgili tüm soruları masaya yatıracak kadar ilerlemedik. Herhangi bir şok durumunda ortaya çıkan kalıcı şüpheleri ortadan kaldırmamız gerekiyor. Bunu yapmak için de ekonomik ve kurumsal yakınsamayı hızlandırmak zorundayız."

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.