Tekfen Holding – TKFEN Hisse Senedi

0
1010

TEKFEN HOLDİNG A.Ş. – TKFEN

1956 yılında kurulan Tekfen Holding A.Ş., üretim sektöründe faaliyet göstermektedir. 1964 yılında ampul üretimi için şirket kurmuş ve İzmit’de Philips ile birlikte ortak tesis kuran Tekfen, 976 yılında Mis Süt A.Ş. ile süt ve süt ürünleri tesisi açarak gıda işine girmiş bu şirketi 2000 yılında Nestle’ye devretmiştir.

Tekfen, 1989 yılında Tekfenbank ismiyle bankacılık, 1993 yılında Akkök ve İstikbal gruplarıyla ortak olarak Akmerkez, Tekfen Tower ve Makro, Götzen ve Belpa gibi şirketler kurarak büyümesini sürdürerek hızla gelişen bir holding haline gelmiştir. Tekfen’e bağlı 39 şirket ve 9 iştirak ve 13.878 çalışanı bulunmaktadır.

TKFEN işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Tekfen’in ana faaliyet konusu holding faaliyetidir. Tekfen, mali kuruluşlar, holdingler ve yatırım şirketleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tekfen, Borsa İstanbul’da BIST 30 / BIST İstanbul / BIST MALİ / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST TÜM / BIST 100 / BIST HOLDİNG VE YATIRIM / BIST YILDIZ / BIST 50 endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.