Torunlar GYO – TRGYO Hisse Senedi

0
4261

TORUNLAR GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. – TRGYO

1977 yılında kurulan Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., inşaat ve gayrimenkul piyasasında faaliyete geçmiştir. Torunlar GYO’nun portföy değeri 8.7 milyar TL, net aktif değeri 5.1 milyar TL ve 451 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahiptir.

Torunlar GYO, 2014 yılında portföyünün en önemli iki projesi Mall of İstanbul ve Torun Tower’ı tamamlayarak hizmete sunmuştur. Türkiye’nin en büyük yerli AVM yatırımcısı Torunlar GYO tarafından 1,3 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük karma projesi Mall of İstanbul, 350 mağazası ile dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Mall of İstanbul, Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence parkı MOİPark, Gusto MOİ, MOİ Sahne ve MOİ Sanat galerisi gibi farklı sanat, kültür ve sosyal fonksiyonları aynı çatı altında buluşturmaktadır. Türkiye’nin alanında örnek gösterilebilecek projelerinden biri olan Torun Tower projesinde ise 2014 yılında Türkiye’nin en büyük uluslararası ofis kiralamasına imza atılmıştır. Torun Tower Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Denizbank’ın Genel Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

TRGYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Torunlar GYO, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemeleriyle belirlenmiş usul ve esaslar dahilinde, gayrimenkuller, gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçları, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Kurulca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve Sermaye Piyasası Kanunu’nun 48inci maddesinde sınırı çizilen faaliyetler çerçevesinde olmak kaydı ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliğ’nde izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen bir sermaye piyasası kurumudur.

Torunlar GYO, Borsa İstanbul’da BIST 100-30 / BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT. / BIST TEMETTÜ 25 / BIST TEMETTÜ / BIST 100 / BIST MALİ / BIST TÜM endekslerine dahildir.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.