`Türk hisseleri en ucuz seviyede’

0
1021

Credit Suisse`e göre 12 aylık hisse başına kar büyümesi beklentisi dikkate alındığında Türk hisseleri 2010 yılı başlarından bu yana gelişmekte olan piyasalara göre en ucuz seviyede.

Credit Suisse'e göre Türkiye'nin gelecek 12 aya dönük sektöre göre ayarlamış beklenen F/K oranları gelişmekte olan piyasalara göre yüzde 13 iskontolu, 12 aylık hisse başına kar büyümesi beklentisi dikkate alındığında gelişmekte olan piyasalara göre 2010 yılı başlarından bu yana gelişmekte olan piyasalara göre en ucuz seviyedeler.

"Global Gelişmekte olan Piyasalar Hisse Senedi Strateji" raporu yayınlayan Credit Suisse, Türkiye'de ileriye önük kar betlentilerinin 12 aylık enflasyon beklentilerine bağlı olduklarını, yüzde 7,4enflasyon projeksiyonunu 8 F/K oranı ile tutarlı olduğunu da vurguladı.

 
Türkiye'nin cazip kar değerlemesi ve ileriye dönük büyüme dinamiklerinin piyasanın gelişmekte olan piyasalara göre 2010'dan bu yana görülen en ucuz seviyerde olduğuna işaret eden Credit Suisse, Türkiye'de kar revizyonları ivmesinde toparlanmadan cesaret aldıklarını da belirtti.

   
Credit Suisse, Türkiye'de en beğendi hisseler listesinde piyasa değerleri 2 milyar doların üzerindeki likit hisselere yer verdiğini  belirtirken, listede İşbankası, Enka İnşaat, Sabancı Holding, Halkbank,. THY ve Coca-Cola içecek yer alıyor.

Credit Suisse bu hisselerin F/k ve defter değerlerinin gelişmekte olan piyasalardaki benzerlerine göre iskontolu olduğunu ve bu şirketler için tavsiyenin 'endeksin üzerinde getiri' olduğunu da vurguladı. Credit Suisse, Türk bankacılık sektöründe kar büyümesi ve karlılıkta sağlıklı bir toparlanma tahmininde de bulundu.

   
Credit Suisse MSCI Türkiye için uyguladığı regesyon modelinde çekirdek enfasyonun 2016'da yüzde 7,0'ye gerileyeceğini, USD/TL paritesinin 3.06 olacağını öngörürken, bu yıl yüzde 3,1 olacağını tahmin ettiği GSYH büyüme oranını gelecek yıl yüzde 3,0 civarında gerçekleşeceğini de tahmin ettib

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.