‘Türkiye tahvilleri ralli yapacak’

0
3092

Credit Suisse analistleri enflasyon görünümü nedeniyle Türkiye tahvillerinin ralli yapacağını savunarak 2020 vadeli Türkiye tahvili alma tavsiyesinde bulundu.

Credit Suisse analistleri Nimrod Mevorach ve Amos Ruiz e-mail ile müşterilerine yolladıkları notta, yüzde 9.50 faiz(getiri) hedefiyle Temmuz 2020 vadeli Türkiye tahvili almaları tavsiyesinde bulundu.

Raporda, tahvil arzının "yapısal olarak negatif" olması ve Hazine'nin haftalık geri alım ihaleleri gibi likiditeyi artıracak teknik afktörler de gösterildi.

Credit Suisse, Türkiye tahvillerinin alım için iyi bir seviyede olduğunu ve önümüzdeki bir kaç ay için enflasyon görünümünün destekleyici olacağını, faiz indirimi olasılığının da "çok düşük" gözüktüğünü söyledi.

Credit Suisse, Küresel gelişmelerin gelişmekte olan piyasa varlıkları için destekleyici olmaya devam edeceğini belirtti.

İsviçre merkezli banka, geçtiğimiz bir kaç günde yaşanan fiyat hareketlerinin "daha önceki rallilerin ilk etaplarından farksız olduğunu" savundu.

Tavsiye notunda, bu işlem için en önemli risklerin politik gelişmeler, para politikası görünümü olacağı belirtildi. Merkez Bankası'nın önümüzdeki toplantılarda faiz indirmesi durumunda 4 yıl vadeli tahvillerin daha uzun vadelilere kıyasla daha iyi performans göstereceği belirtildi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.