Ucuz ve güzel tatil yapmanın ipuçları

0
4549

Yıl boyunca iş yoğunluğu, bitmek bilmeyen günlük işler derken çoğumuz dinlenemiyor,  yazın gideceğimiz tatilin hayalini kuruyoruz. Fakat bir yandan bütçemizi zorlamadan nasıl tatile gideceğimizin yollarını düşünüyoruz.  Artık daha fazla düşünmenize gerek yok!  Ucuz ve güzel tatilin ipuçlarını paylaşıyoruz. Bu ipuçlarını okuyarak güzel bir tatil planlayabilir ve keyifli tatil anılarıyla evinize dönebilirsiniz.

Ucuz ve güzel tatil yapmanın sırları:

1- Ucuz ve güzel bir için son dakika plan yapmamalısınız! Yaz tatilinin planını kış ayından yaparak tatilinizi uygun bir fiyata getirebilirsiniz. Böylelikle de erken rezervasyon ile tasarruf edebilirsiniz. Erken rezervasyonu ihmal etmeden nisan ayına kadar yaptırmalısınız.  Ayrıca rezervasyonun yanı sıra tatil sigortası yaptırırsanız herhangi bir olumsuz bir durumla karşılaştığınızda paranızı geri alabilirsiniz.

2- Ulaşım bir tatilin olmazsa olmazıdır! Bu sebeple rezervasyonunuzu yaptırır yatırmaz biletlerinizi almalısınız. Ucuz uçak ya da otobüs biletlerini önceden araştırıp kampanya dönemlerini kaçırmamalısınız. Bazı firmaların yurtiçi ve yurtdışına uçuşlarda yaptığı kampanya dönemlerinden yararlanarak bütçenizi çok zorlamadan tatile gidebilirsiniz.

3- Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza birçok yenilik geldi. O yeniliklerden birisi de fırsat siteleri. Fırsat sitelerini takip ederek ekonomik bir tatil paketi satın alabilirsiniz.

4- Tatilde çok para harcamak istemiyorsanız yanınıza gerekli olan tüm eşyalarınızı almalısınız! Tatil beldesinde alacağınız her eşya size ekstra masraf olacaktır.  Bunu yaşamak istemiyorsanız önceden bir liste hazırlayarak ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz.

5- 4 ya da 5 yıldızlı otellerde tatil yapmak yerine pansiyonlarda kalarak ekonomik bir tatil yapabilirsiniz.

6- Heyecan ve macera istiyorsanız kamp değişik bir tatil alternatifi olabilir. Sevdiğiniz bir arkadaşınızla sadece ulaşım ve yiyecek masraflarınızı göz önünde bulundurarak bir kamp organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

7- Yurtdışında tatil hayalleriniz varsa gideceğiniz yerdeki telefon görüşmelerini hesaba katarak zor durumda kalmamak ve gereksiz harcama yapmamak için GSM operatörünüzden gerekli tüm bilgileri almalısınız.

8- Ülkemizde bilmediğimiz pek çok yer var! Biraz araştırmayla buralara gitmeniz mümkün!  Siz de popüler destinasyonlara çok para ödemek yerine yeni yerler keşfederek hayatınızda farklılık yaratabilirsiniz.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.