Uzmanlar 2016 için uyardı!

0
750

Son dönemin en dalgalı seyrinin görüldüğü 2015 yılı geride kaldı.  2016 yılına ise 2015'in bir çok sorunu devroldu. Uzmanlar, hedge fon yöneticileri ve analistler 2016 için kritik yatırım uyarılarını bir bir sıralıyor.

AP’de yer alan bir analizde, analistlerin ve piyasa uzmanlarının 2016 yılında daha düşük kazançlara hazır olunması gerektiğine işaret ettiği belirtildi.

Buna ek olarak 2015’teki dalgalanmalardan çok daha sert hareketlerin bu yıl içinde gerçekleşebileceğine de dikkat çektiler.

AP analizinde, Ağustos 2015’te görülen Wall Street endekslerinde yüzde 10’luk nedene olan büyük hareketin yeniden gerçekleşme ihtimalinin dört ya da fazla yıl olmadığına da dikkat çekildi.

DAHA AZ RESESYON BEKLENTİSİ

Analize göre bu yıl için iyi haberlerden biri daha az ekonomistin resesyon bekliyor oluşu.
Bu da borsalar ve diğer yatırım araçlarının daimi bir düşüş ya da daha da sert dalgalanmalar yaşamayacağı anlamına geliyor.

Analistler, gelecek yılın az çok bu yıla benzemesini bekliyor.

Portföy yönetim şirketi Columbia  Dividend Income’ın portföy yöneticisi Mike Barclay, “Bu yıl gerçekçi olmak ve daha önce gereğinden fazla büyüyen borsa kazançlarını düşünmemiz gereken bir yıl. Örneğin 2013’te böyle olmuştu ve bu bir daha olmayacak denebilir” şeklinde konuştu.
Barclay, “Ağaçlar bu yıl göğe değmeyecek” diye devam etti.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.