Ve 2 bin puan seviyesi de aşıldı

0
2507

Kurumsal dünyadan Burger King'in büyük bir satın almaya hazırlandığı haberi ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi’nin Jackson Hole’daki açıklamalarının parasal genişleme işareti olarak kabul edilmesi, S&P 500’deki yükselişi tetikledi.

S&P 500 EŞİĞİ ÖNEMLİYDİ

Yatırımcıların ABD gösterge endekslerinden S&P 500’ün 2 bin puan eşiğini aşmasının büyük önem taşıdığı ifade edilmişti. Finansal danışmanlık şirketi Janney Montgomery’nin Başyatırım Stratejisti Mark Luschini, CNBC kanalına yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki dönemde tüm dünyayı rahatsız edecek bir gelişme olmadığı sürece, S&P 500’de yükseliş bekliyorum. Baktığımda da Ağustos’un son haftasında temiz bir gündem görünüyor” dedi. ABD merkezli varlık yönetim şirketi Oppenheimer Asset Management’in analistlerinden Andrew Burkly, S&P 500’ün 2 bin puan sınırını aşmasının önemli olduğunu, bu durumda diğer borsalarda da alımların tetikleneceğini söyledi.

KONUT VERİSİ ETKİLEMEDİ

Wall Street, ABD’den gelen konut verisinden etkilenmedi. ABD’de yeni konut satışları Temmuz’da 412 bin adet oldu. Beklenti 430 bin olması yönündeydi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.