Yabancılar en çok bu hisseleri aldı

0
442

Yabancı yatırımcılar Borsa İstanbul'da kasım ayında 628 milyon dolarlık net alış yaparak, yılbaşından bu yana toplam net alış tutarını 2,3 milyar dolara yükseltti.

HİSSE FİYATLARI

Borsa İstanbul tarafından açıklanan verilere göre yabancı yatırımcılar kasım ayında 628 milyon dolarlık net alış gerçekleştirdi. Ağustos ve eylül ayında net satışların ardından ekim ayındaki 583 milyon dolarlık net alış ile iki aylık satışların fazlasını geri alan yabancılar, kasım ayında mayıs ayından bu yana en yüksek tutarlı net alımı gerçekleştirdi. Yabancı yatırımcıların kasım ayındaki alımları ile yılbaşından bu yana yaptıkları net alış toplamı 2,3 milyar dolara yükseldi.

Analistler, faizlerin düşük seyredeceği beklentisinin artması ve petrol fiyatlarındaki hızlı düşüşün TL varlıklarına ilgiyi artırdığını belirterek, yabancıların son iki aydaki güçlü alımları ile BIST 100 endeksinin kasım ayında yüzde 6,94, son iki ayda ise yaklaşık yüzde 14,5 yükseliş kaydettiğine dikkati çekti.

– Yabancıların Türk Hava Yolları alışı üst üste 4 aydır devam ediyor

Yabancıların aylık bazda ağustos ayından bu yana net Türk Hava Yolları alışları kasım ayında da 166 milyon dolarlık net alım ile devam etti. Yabancı yatırımcıların kasım ayında en fazla alım yaptıkları diğer pay piyasaları sırasıyla Garanti Bankası, İş Bankası (C), Vakıfbank ve Turkcell oldu. Kasım ayında yabancı yatırımcıların en fazla net satış yaptığı paylar ise Kardemir (D), Tüpraş, Doğan Holding, Sabancı Holding, BİM AŞ olarak sıralandı.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.