Yatırım için yeni adresini açıkladı

0
2484

Batılı ülkelerden gelen yaptırımlar ve düşen petrol fiyatlarından dolayı yılda 140 milyar dolar zarar eden Rusya ekonomisine küçük bir destek ünlü yatırımcı Jim Rogers’tan geldi.

Rogers, yeniden Rusya’ya yatırıma başladığını açıkladı. Bir televizyon kanalına konuşan Rogers, “Rusya konusunda iyi şeylerin olacağına inanıyorum” dedi. Rogers, “Kremlin’de değişim var. Bu güne göre gördüğüm şeylerden sonra, yatırıma başladım” diye devam etti.

NEDEN RUSYA?

Rogers şöyle devam etti: “Rusya’daki tavır şöyleydi. Onlardan para al, onları vur ya da cezaevine koy. Eğer sevmezsen de iflas ettir. Ama bu değişti. Birileri yabancılara ya da yabancı yatırımcılara ya da yabancı sermayeye o şekilde davranılmayacağını fark etti.” Rogers, “Komünizm ve KGB günleri sona erdi. Artık işleri farklı şekilde hallediyorlar. Bu yüzden de Rusya’ya yatırıma başladım” dedi. Yatırımcı, “Rusya’ya dahil olmamın bir diğer nedeni de sahip oldukları güçlü döviz rezervi. Buna ek çok da büyük çaplı borçları yok. Serbest kur rejimine geçtiler” diye devam etti.

DAHA ÖNCE DE DEMİŞTİ

Rogers, 2012 yılında son 46 yıldır Rusya yatırımlarını desteklemediğini ifade etmiş ve o yıl da yine Rusya’yı öne çıkarmış ve “Rusya’da bir şeylerin ilk kez değiştiğine inanıyorum” demişti. Yatırımcı dünkü röportajında da benzer mesajlar verdi.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.