Yılbaşında gidilecek en iyi yerler

2017 yılına sayılı günler kala hala yılbaşı için bir plan yapmadıysanız. Yılbaşı tatili için derlediğimiz yerler ilginizi çekebilir.

0
3760

Yeni yıla girmenize kısa bir zaman kala ne yapacağınızı düşünüyor ve bir türlü bulamıyorsanız? İmdadınıza yetişiyoruz! Yeni yılda gidip evinize güzel anılarla döneceğiniz yerleri sizin için mercek altına aldık. İşte yılbaşında gidebileceğiniz en iyi yerler:

Büyülü bir yılbaşı tatiliyle yeni yıla harika girebilirsiniz

1İtalya

Yeni yıla İtalya’da merhaba demek… İtalya’nın masalsı şehri Venedik, Rönesans’ın doğduğu şehir Floransa, başkenti Roma ve Milano.

İtalya’da hemen hemen hemen her şehir de yeni yıl kutlamaları yapılıyor. Eğlenceli ve mutlu bir yeni yıl tatili için İtalya ideal bir ülke.

2Barcelona

İspanya’nın büyülü şehri Barcelona yılbaşını yurt dışında geçirmek isteyenlerin en gözde şehirlerinden. Barcelona; tarihi,  kolay ulaşımı, daracık sokakları, eğlenceli gece hayatıyla tam anlamıyla yaşayan bir şehir. Bu büyülü şehirde hava fişekler ve kutlamalar eşliğinde 2017 yılına merhaba diyebilirsiniz.

3New York

New York, yeni yılın en görkemli kutlandığı şehirler arasında ilk sırada. Özellikle Times Meydanı’nda  ünlü şarkıcı,  grupların verdiği konserler, havai fişek  ve konfeti gösterileri sabahın ilk ışıklarına kadar  devam ediyor. New York’ta bu etkinliklere katılarak renkli bir yılbaşı tatili geçirebilirsiniz.

4Paris

Dünyanın en güzel şehirleri arasında gösterilen Paris; yılbaşında moda, kültür, sanat ve romantizm dolu anlar yaşamak isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

Paris’te saat tam 00:00’de Eyfel Kulesi ve Trocadero Meydanı’ndaki Chaillot Sarayı’nın altından muhteşem bir havai fişek gösterisi yapılıyor. Yılbaşı gecesi Eyfel kulesi altından hareket eden ışıklandırılmış tekneler ile Seine nehrinde dolaşarak kentteki görsel şöleni izleyebilirsiniz.

5Bulgaristan

Bulgaristan‘ın başkenti Sofya’da yeni yıla girmeye ne dersiniz? Ucuz, yakın bir şehirde yeni yılın ilk gününe mutlu bir şekilde uyanabilirsiniz. İstanbul’dan uygun fiyatlı otobüslerle Bulgaristan’a otobüslerle gidebilir, doludizgin bir tatil yaşayabilirsiniz.

 

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.