Yunanistan tekrar masaya döndü

0
2677

Yunanistan'la ilgili yeni gelişme yaşandı. Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın makamı, hükümetin iki yıllık yeni bir mali yardım ve buna paralel olarak borçların yeniden yapılandırılması için kreditörlere yeni bir teklifte bulunulduğunu açıkladı.

Yunanistan'ın Uluslararası Para Fonu'na (IMF) olan borçlarında temerrüte düşmesinden sadece birkaç saat önce yapılan teklife kreditörlerin ne cevap vereceği henüz belli değil. Açıklamada, "Yunanistan hükümeti bugün finansal ihtiyaçlarını karşılamak ve paralelinde borçların yeniden yapılandırılmak için ESM (Avrupa İstikrar Fonu) ile iki yıllık bir anlaşma teklifinde bulundu. Yunanistan pazarlık masasında bulunmaya devam etmektedir" denildi. Açıklamada Atina'nın "euro bölgesinde kalmak için makul bir çözüm" aramaya her zaman devam edeceği belirtildi.

DIJSSELBLOEM SÖYLEŞİSİNİ İPTAL ETTİ

Euro Bölgesi maliye bakanlarının oluşturduğu Eurogroup'un başkanı Jeroen Dijsselbloem, Hollandalı yayın kuruluşu RTL'de yayımlanan haftalık söyleşisini son anda iptal etti. Dijsselbloem ile söyleşiyi yapan RTL sunucusu Frits Wester, aynı zamanda Hollanda maliye bakanı olan Dijsselbloem'in makamından telefonla arandığını ve bakanın "acil bir mecburiyet" nedeniyle programa katılamayacağının ifade edildiğini söyledi. Dijsselbloem, Yunanistan ile müzakerelerde Euro Bölgesi maliye bakanlarını temsil ediyor.

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.