Yunanistan’a onay çıktı…

0
2405

Yunanistan, devam eden veya tamamlanmış özelleştirmelerden geri dönülmeyeceği ve ülkede yaşanan "insani krize" karşı yapılacak devlet harcamalarının bütçeye zarar vermeyeceği sözü verdi.

Yunanistan'ın bu taahhütleri, reform planlarını içeren ve Reuters tarafından da görülen belgede yer aldı. Reform listesi, çalışma hayatına ilişkin reformlar ve sosyal harcamalar gibi önemli konularda, hem ülkeye finanse eden Avrupalı ortakları hem de Yunan halkını tatmin edecek uzlaşmalar sunmayı amaçlıyor. Yunanistan'ın sunduğu plan, yardım programının dört ay daha uzatılması karşılığında koşul olarak istenmişti.

Başbakan Alexis Tsipras hükümeti, seçim vaatlerinde yer alan asgari ücretin hemen artırılması yerine zaman içinde kademeli bir artış gerçekleştirecek. Listede yer alan reformlar, vergi politikaları ve kamu harcamalarının her alanında kontrol uygulanmasını da öngörüyor.

Avrupa Komisyonu'na yakın bir kaynak, Yunanistan'ın ekonomik reform planlarını içeren listeyi Avrupa'daki kurumlara ve Uluslararası Para Fonu'na (IMF) gece yarısında gönderdiğini söylemişti

GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAPIN:

Yorum Yapın:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.